17-ամյա երիտասարդին դանակահարելու կասկածանքով ձերբակալվել է 18-ամյա աղջիկ 12/04/2018   11:24  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևան  քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ուրիշի կյանքին դիտավորությամբ  ծանր մարմնական վնասվածք պատճառելու դեպքի առթիվ: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Դեկտեմբերի 3-ին՝ ժամը 19:15-ին, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» Բ/Կ-ից հաղորդում է ստացվել, որ «կրծքավանդակի  ծակած վերք» ախտորոշմամբ իրենց մոտ բուժօգնության է տեղափոխվել Երևան քաղաքի 17 ամյա բնակիչը: Վերջինս ճանաչվել է տուժող:
Դեպքի առթիվ Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ  նույն օրը Արամի փողոցից դեպի Նաբերեժնի տանող ճանապարհին՝ թունելի մեջ՝ վիճաբանության ժամանակ, 17 ամյա երիտասարդին դանակով հարվածել է Կոտայքի մարզում հաշվառված 18 ամյա աղջիկը: Վերջինս ձերբակալվել է:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ հանցագործության գործիք հանդիսացող դանակը հայտնաբերելու ուղղությամբ:
14:02 27/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԴպրոցահասակ երիտասարդի դանակահարության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունն ավարտվել է. մեղադրանք է առաջադրվել մեկ այլ անչափահասի
15:28 20/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել է անչափահասի դանակահարության դեպքը
11:59 20/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱնչափահասին դանակահարելու մեջ կասկածվողը հայտնաբերվեց
11:37 09/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱնչափահասը հասակակցին դանակի բազմաթիվ հարվածներ է հասցրել. վերջինս վերակենդանացման բաժանմունքում է
13:51 12/07/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱնչափահասների մասնակցությամբ վիճաբանություն Դիլիջանում. դանակահարվել է երկու անձ
17:44 30/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱնչափահասին մեղադրանք է առաջադրվել՝ 30-ամյա տղամարդուն դանակահարելու համար
17:39 17/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՔաջարանում  դանակահարել են անչափահասի. կասկածյալը ևս անչափահաս է
14:32 06/04/2018  |  Քրեական խրոնիկոն15-ամյա պատանու դանակահարության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
18:51 01/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԳյումրիում անչափահասների վիճաբանությունն ավարտվել է դանակահարությամբ
10:45 20/02/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀասակակից 17-ամյա երիտասարդների վեճն ավարտվել է նրանցից երկուսի դանակահարությամբ

18-летнюю девушку задержали в Ереване по подозрению в нанесении ножевых ранений 17-летнему юноше 12/04/2018   11:43  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по факту умышленного причинения тяжкого вреда здоровью человека. Об этом сообщается на сайте СК.
"В 19:15 3-го декабря из медцентра “Сурб Григор Лусаворич” поступила информация о том, что к ним с диагнозом “колотое ранение грудной клетки” поступил на лечение 17-летний житель Еревана. Последний был признан потерпевшим", - говорится в сообщении.
По факту следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 112 Уголовного кодекса РА.
В ходе предварительного следствия установлено, что в тот же день на трассе, ведущей с улицы Арами на Набережную, в тоннеле, 17-летнего юношу во время ссоры ударила ножом 18-летняя девушка, прописанная в Котайкской области. Она задержана.
"Предпринимаются меры, направленные на обнаружения орудия преступления - ножа. Предварительное следствие продолжается', - отмечается в сообщении.