Գյումրեցի 57 ամյա կինը մահացել է ծանր վնասվածքներ ստանալու արդյունքում 12/03/2018 13:48 | Քրեական խրոնիկոն
Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում քննություն է տարվում՝ պարզելու Գյումրի քաղաքում 57 ամյա կնոջ մահվան դեպքի հանգամանքները: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Դեկտեմբերի 2-ին Գյումրի քաղաքի Մայակովսկի փողոցի տներից մեկի դիմացից շտապօգնության մեքենայով «Գյումրի բժշկական կենտրոն» ՓԲ ընկերություն է տեղափոխվել 1961 թվականին ծնված Շիրակի մարզի բնակիչը, ով հիվանդանոցում մահացել է: Նրա մոտ ախտորոշվել է «պոլիտրավմա, գանգուղեղային փակ վնասվածք, կրծքավանդակի փակ վնասվածք, տրավմատիկ շոկ, կոմա»:
Դեպքի առթիվ հարուցել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 14-րդ կետով (դիտավորությամբ մեկ ուրիշին մարմնական վնասվածք պատճառելը կամ առողջությանն այլ ծանր վնաս պատճառելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է տուժողի մահ):
Քրեական գործի համար էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզելու համար նշանակվել են փորձաքննություններ:
Նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձին, (անձանց) հայտնաբերելու ուղղությամբ:

В медцентре Гюмри скончалась 57-летняя женщина, госпитализированная с множественными травмами 12/03/2018   14:32  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Ширакской области ведется расследование для установления обстоятельств смерти 57-летней женщины в Гюмри.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 2-го декабря с территории близ одного из домов на улице Маяковского на машине «Скорой помощи» в медцентр Гюмри была доставлена жительница Ширакской области 1961 года рождения, которая скончалась в больнице. У нее были диагностированы политравма, закрытая черепно-мозговая травма, закрытая травма грудной клетки, травматический шок и кома.
По факту возбуждено уголовное дело по пункту 14 части 2 статьи 112 ("Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью, повлекшее по неосторожности смерть потерпевшего") Уголовного кодекса РА.
Для выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение для уголовного дела, назначены экспертизы.
"Предварительное следствие продолжается, предпринимаются меры для установления всех обстоятельств и обнаружения предполагаемых преступников", - говорится в сообщении.