Պայմանագրային զինծառայողը մահացու հրազենային վնասվածք է ստացել 12/02/2018   16:21  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Դեկտեմբերի 1-ի ժամը 20:50-ի սահմաններում, ՀՀ պաշտպանության նախարարության N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքում, մահացու հրազենային վնասվածքով հայտնաբերվել է պայմանագրային զինծառայող Գոռ Աղվանի Սարգսյանը (ծնված 1987թ., զինված ուժերում էր 2016թ.-ից, Նոր Նորքի զ/կ):
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, դեպքի հանգամանքները պարզելու նպատակով կատարվում է քննություն:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խորին ցավակցություն է հայտնում Գոռ Սարգսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Военнослужащий-контрактник обнаружен мертвым в одной из воинских частей в Армении 12/03/2018 00:15 | Чрезвычайное просшествие
Военнослужащий контрактной службы обнаружен со смертельным огнестрельным ранением в одной из воинских частей в Армении. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Армении.
"Около 20:50 1 декабря на боевой позиции N-ской воинской части Минобороны РА был обнаружен военнослужащий Гор Агванович Саркисян 1987 года рождения, который служил в рядах ВС с 2016 года", - говорится в сообщении.
"Минобороны выражает глубокие соболезнования членам семьи родным и сослуживцам Гора Саркисяна", - отмечается в сообщении.