Դեկտեմբերի 24-ից Արամ Հարությունյանն այլևս ԱԺ պատգամավոր չի լինելու, և հետևաբար նրան կալանավորելու համար կարիք էլ չի լինելու ԱԺ-ի համաձայնությունը. Աշոտյան 12/03/2018 14:24 | ԼՐԱՀՈՍ
Ա.Աշոտյանը նշել է, որ այս դեպքի մասին, առանց անուններ տալու, Նիկոլ Փաշինյանը խոսել է դեռևս ամիսներ առաջ, և ոչ ոք չէր խանգարում այս իշխանություններին այդ որոշումը կայացնել մինչև ընտրարշավը։ Ներկայումս նման միջնորդության ներկայացումը, ըստ Աշոտյանի, զավեշտալի է այն առումով, որ ԱԺ այսօրվա կազմը գրեթե ամբողջությամբ քարոզարշավի մեջ է, և քիչ է հավանական, որ քվորում կապահովվի ներկայացված միջնորդությունը բավարարելու համար։
«Առավել զավեշտալի է այն, որ Արամ Հարությունյանը գալիք ընտրություններին, որպես թեկնածու՝ առաջադրված չէ. ոչ Հանրապետական, և ոչ էլ որևէ այլ ուժի ցուցակում նա չկա։ Այսինքն՝ դեկտեմբերի 24-ից նա այլևս ԱԺ պատգամավոր չի լինելու, և հետևաբար՝ կարիք էլ չի լինելու որևէ դատախազական միջնորդության կամ ԱԺ նիստի՝ այս որոշումը կյանքի կոչելու համար։ Ո՞ւմ է պետք ձեր երեք կոպեկանոց նախընտրական հակաքարոզչությունը, պարոն Փաշինյան։ Ձեզ թվում է՝ նորից կարող եք խաբե՞լ այս հասարակությանը, որի աչքերը սկսել են բացվել»,- հավելեց ՀՀԿ փոխնախագահը։
Նրա խոսքերով՝ Արամ Հարությունյանի մեղքն ապացուցելը քննչական մարմինների իրավասությունն է, և ինքը դրա մասին չի ասում, այլ տալիս է քաղաքական գնահատականներ, և այն, որ վարչապետն այս գործը 2 ամիս պահել ու հիմա է կյանքի կոչել, խոսում է այն մասին, որ այն օգտագործվում է՝ որպես հակակոռուպցիոն պայքարի հերթական դրոշակ՝ իրենց և հասարակությանը հերթական անգամ ապացուցելով, որ իշխանությունների հակակոռուպցիոն պայքարը բացառապես քաղաքական մոտիվներ ունի և բացառապես ընտրողական արդարադատության արդյունք է։
«Մեղավո՞ր է Արամ Հարությունյանը, թե՞ ոչ, կորոշի դատարանը, բայց Դուք, պարոն Փաշինյան, մեղավոր եք, որ այս ժամանակահատվածում ձեր քաղաքական թիվ 1 մրցակիցներից մեկի հանդեպ կիրառում եք նման կեղտոտ տեխնոլոգիաներ, կեղտոտ հակաքարոզչություն, կեղտոտ հնարք, և սա մարդկանց մոտ արագացնելու է վերադարձն էյֆորիայից՝ դեպի իրականության սթափ ընկալում»,- նշել է պատգամավորը։

Ашотян обвинил Пашиняна в применении "грязных" технологий против РПА в ходе агиткампании 12/03/2018   15:01  |  Лента новостей
Заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян считает смешным представление парламенту ходатайства об аресте депутата Арама Арутюняна, поскольку весь состав НС в эти дни проводит агиткампанию.
По его словам, маловероятно обеспечение кворума для удовлетворения поданного ходатайства.
“Никол Пашинян говорил об этом деле, не называя имен, еще несколько месяцев назад. И никто не мешал действующим власть принять это решение до избирательной кампании”, - заявил зампред РПА.Генпрокурор Армении просит парламент дать согласие на арест депутата Арама АрутюнянаЕще более смешным, по словам Ашотяна, представляется тот факт, что Арам Арутюнян на предстоящих выборах не баллотируется ни по списку Республиканской партии, ни другой политсилы.
“С 24-го декабря он перестал бы быть депутатом и, следовательно, не было бы никакой нужды в прокурорском ходатайстве или проведении заседании НС для приведения этого решения в исполнение. Кому нужна ваша копеечная предвыборная антипропаганда, г-н Пашинян?Вам кажется, что вам удастся снова обмануть общество, чьи глаза уже раскрылись”, -заявил Армен Ашотян.
По его словам, доказательство вины Арама Арутюняна входит в компетенцию следственных органов, а он лишь дает политические оценки.
Как отметил Ашотян, тот факт, что премьер это дело попридержал месяца два и теперь решил дать ему ход, говорит о том, что оно используется как очередное знамя антикоррупционной борьбы, в очередной раз доказав себе и обществу, что борьба с коррупцией имеет исключительно политические мотивы и является результатом селективного правосудия.
“Виновен или нет, Арам Арутюнян, решит суд. Но вы, г-н Пашинян, виновны в том, что за этот период в отношении вашего соперника номер один применяете такие грязные технологии, грязную антипропаганду, грязный трюк, и это ускорит выход людей из состояния эйфории в сторону трезвого восприятия”, - отметил Ашотян.