Վերաքննիչ քրեական դատարանում վերսկսվել է Ռոբերտ Քոչարյանի գործով դատական նիստը 12/03/2018 12:18 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ Վերաքննիչ քրեական դատարանում այսօր շարունակում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորման որոշումն անձեռնմխելիության հիմքով վերացնելու վերաբերյալ բողոքի քննությունը: Դատական նիստը նախագահում է դատավոր Ռուբեն Մխիթարյանը:
Փաստաբան Հայկ Ալումյանը, ով ներկայացնում է ՀՀ երկրորդ նախագահի շահերը, դատարանում լրագրողներին տեղեկացրել է, որ այսօրվա նիստում նախատեսում կշարունակի ներկայացնել իր բողոքը։
«Անցած դատական նիստին իմ ելույթը կիսատ էր մնացել, քանի որ աշխատանքային ժամն ավարտվել էր: Հիմա իմ ելույթը պետք է շարունակեմ, որի ընթացքում անդրադառնալու եմ նաև նոր հանգամանքներին»,- ասաց Ալումյանը՝ չբացառելով, որ այսօր բողոքի քննությունը կավարտվի:
«Դա կախված է լինելու մի շարք հանգամանքներից` թե ինչ տևողությամբ ելույթ կունենա մեղադրող կողմը և ինչ մանրամասնություններով կքննի դատարանը սույն գործը»,- ասաց Ալումյանը:

Апелляционный суд возобновил слушания по делу экс-президента Армении Роберта Кочаряна 12/03/2018   12:33  |  Криминальная хроника
В Апелляционном суде Армении возобновились слушания по жалобе на отмену решения об избрании в отношении второго президента РА Роберта Кочаряна меры пресечения в виде заключения под стражу на основании его неприкосновенности.
Председательствует на суде судья Рубен Мхитарян.
Адвокат экс-президента Айк Алумян сообщил журналистам, что он планирует на сегодняшнем заседании продолжить прерванное выступление по представлению жалобы.
“Я продолжу представлять жалобу. В ходе вступления я коснусь и новых обстоятельств”, - заявил Алумян, не исключив завершения рассмотрения жалобы сегодня.
По его  словам, это зависит от ряда обстоятельств, в частности от длительности выступления стороны обвинения деталей дела, которое суд рассмотрит.