ՀԱՊԿ անդամ երկրների ղեկավարների հանդիպմանը կմասնակցի վարչապետի պաշտոնակատարը. Արարատ Միրզոյանը պարզաբանում է 12/01/2018   12:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 6-ին կայանալիք ՀԱՊԿ անդամ երկրների ղեկավարների հանդիպմանը Հայաստանը կներկայացնի ոչ թե առաջին փոխվարչապետի պաշտոնակատարն, այլ ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարը: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հարցին ի պատասխան ասել է ՀՀ առաջին փոխվարչապետի պաշտոնակատար Արարատ Միրզոյանը՝ հերքելով տեղեկատվությունը, թե ինքը պետք է մասնակցեր դեկտեմբերի 6-ին կայանալիք հանդիպմանը:
«Դա այն ֆորմատը չէ, որ առաջին փոխվարչապետը գնա: Դա նախագահների ֆորմատ է, և Հայաստանը կներկայացնի վարչապետը: Ես չեմ գնալու»,- ասաց Արարատ Միրզոյանը:
Մամուլում տեղեկություն էր տարածվել, համաձայն որի ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը չի մասնակցելու դեկտեմբերի 6-ին Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք ՀԱՊԿ երկրների ղեկավարների հանդիպմանը, նրան փոխարինելու է առաջին փոխվարչապետի պաշտոնակատար Արարատ Միրզոյանը: Փաշինյանի բացակայությունը մամուլը պատճառաբանում է նրա՝ արձակուրդում գտնվելու հանգամանքով և Հայաստանի նախընտրական իրավիճակով:

В заседании глав стран ОДКБ в Санкт-Петербурге примет участие и.о. премьера Армении Никол Пашинян 12/01/2018   13:00  |  Лента новостей
Армению в предстоящем  6 декабря  заседании глав государств-участников Организации Договора о коллективной безопасности(ОДКБ) в Санкт-Петербурге представит не  исполняющий обязанности первого вице-премьера Ра Арарат Мирзоян, а  и.о. премьер-министра Никол Пашинян. Об этом Арменпресс сообщил  Арарат Мирзоян, опровернув слухи о том, что на  встречу поедет он.
"Это не  тот формат, чтобы на встречу поехал первый  вице-премьер.  Это встреча на уровне глав государств, и Армению  представит и.о. премьер-министра. Я не поеду", - сказал Мирзоян.
Ранее в СМИ появилась  информация о том, что  и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян не примет участия в предстоящем 6 декабря  заседании  глав стран ОДКБ в Санкт-Петербурге; его заменит и.о. первого вице-премьера РА Арарат Мирзоян. Отсутствие  Пашиняна на этой встрече СМИ объясняют его нахождением в отпуске и агиткампанией в Армении перед выборами в парламент.