Ալավերդու պղնձաձուլարանի փակումը վառ օրինակ է, թե ինչ է անում Հայաստանի տնտեսության հետ Փաշինյանի իշխանությունը. Էդուարդ Շարմազանով 12/01/2018 13:42 | Քաղաքական
Ալավերդու պղնձաձուլարանի փակումն այն վառ օրինակն է, թե ինչ է արել և ինչ է անում Հայաստանի տնտեսության հետ Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտարարել է ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀԿ նախընտրական ցուցակի 6-րդ համար Էդուարդ Շարմազանովը։
«Ալավերդու պղնձաձուլարանի փակումը վառ օրինակ է, թե ինչ է արել և անում Հայաստանի տնտեսության հետ Փաշինյանի իշխանությունը:
Տնտեսությունը գահավիժում է. ոչ միայն նոր աշխատատեղեր չեն բացվում, ոչ միայն խոստացված թռիչքաձեւ զարգացում չկա, այլեւ եղած գործարաններն են փակվում, մարդկանց պարապուրդի են ուղարկում, ներդրումներ չկան:
Մսխվում է նախկինից մնացած տնտեսական կապիտալը : Փաշինյանը շարունակում է խաբել:
Չենք լռելու եւ չենք դառնալու իշխանության գրպանի ընդդիմություն:
Բարձրաձայնելու ենք խնդիրներն ու բացահայտելու ենք միամիտ մարդկանց մանիպուլացնելու նոր իշխանության քաղաքականությունը:
Որքան ուզում են հայհոյեն եւ ատելություն տարածեն, որքան ուզում են հային հայի դեմ հանեն, պառակտեն ու ոտքի կոխան սարքեն ազգային սրբությունները, սթափ մարդիկ եւ քաղաքական ուժեր մեր երկրում դեռեւս կան: Չենք լռելու»:

Шармазанов: закрытие Алавердского комбината - яркий пример того, что творит с экономикой Армении власть Пашиняна 12/01/2018   14:26  |  Лента новостей
Закрытие Алавердского медеплавильного комбината - яркий пример того, что сделал и что делает с экономикой Армении власть Никола Пашиняна, заявил в прямом эфире со своей страницы в соцсети Facebook вице-спикер Национального собрания Ра, кандидат в депутаты от Республиканской партии Эдуард Шармазанов.
По его словам, экономика Армения переживает спад.
"Не только не открываются новые рабочие места, не только нет обещанного стремительного развития, но еще и закрываются заводы, нет инвестиций", - заявил Шармазанов.
Он отметил, что оставленный прежними властями экономический капитал растрачивается.
"Пашинян продолжает врать. Мы не будем молчать и становиться карманной оппозицией. Мы будет говорить о проблемах и разоблачать политику новых властей по манипулированию сознанием наивных людей", - сказал Шармазанов.