Բակո Սահակյանը հրամանագիր է ստորագրել՝ ձմեռային զորակոչ անցկացնելու եւ զորացրում կատարելու մասին 11/30/2018   13:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 30-ին ստորագրել է հրամանագիր 2019 թվականի ձմեռային զորակոչ անցկացնելու եւ զորացրում կատարելու մասին:
Ըստ հրամանագրի` 2019 թվականի հունվար ամսում կանցկացվի Արցախի Հանրապետության արական սեռի այն քաղաքացիների պարտադիր զինվորական ծառայության ձմեռային զորակոչը, որոնց 18 տարին լրանում է մինչեւ 2018 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ, ինչպես նաեւ այն քաղաքացիների, որոնց նախկինում տրված պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետման իրավունքը դադարել է մինչեւ 2018 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ:
Հրամանագրի համաձայն` 2019 թվականի հունվար ամսում կզորացրվեն օրենքով սահմանված ժամկետում պարտադիր զինվորական ծառայությունն անցած զինծառայողները:
18:54 26/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԴիտարկվել են ձմեռային զորակոչի նախապատրաստական աշխատանքները
11:08 18/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեղծվել է 2017թ. ձմեռային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողով
14:17 02/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Նախագահն ստորագրել է հրամանագիր՝ ձմեռային զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին
16:52 08/01/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՊարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայության կմեկնեն ձմեռային զորակոչի առաջին նորակոչիկները
19:45 09/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍ Զորակոչին նվիրված խորհրդակցություն
15:01 12/12/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՊաշտպանության նախարարի հրամանով ստեղծվել է ձմեռային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողով

Президент Арцаха подписал указ о проведении зимнего призыва и демобилизации 2019 года 11/30/2018   13:39  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 30 ноября подписал указ о проведении зимнего призыва и демобилизации 2019 года.Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Согласно указу, в январе 2019 года будет проведен зимний призыв на обязательную военную службу тех граждан Республики Арцах мужского пола, которым до 31 декабря 2018 года включительно исполнится 18 лет, а также тех граждан, которым была предоставлена отсрочка от призыва на обязательную военную службу на срок до 31 декабря 2018 года включительно.
Согласно указу, в январе 2019 года будут демобилизованы военнослужащие, прошедшие в установленный срок обязательную военную службу.