Սպանության փորձ Երևանում. երկու մարդ հրազենային վնասվածք է ստացել 11/30/2018   10:26  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ապօրինի զենք կրելու և սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Նախնական տվյալներով՝ երեկ երեկոյան Երևան քաղաքի  Զաքարիա Քանաքեռցու շենքերից մեկի բակում հնչել են կրակոցներ, որի հետևանքով երկու անձ ստացել է հրազենային վիրավորում:
Դեպքից անմիջապես հետո Երևան քաղաքի՝ 1981 թվականին ծնված բնակիչը հրազենային վիրավորումով  տեղափոխվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ  բժշկական կենտրոն», իսկ 1984 թվականին ծնված տղամարդը ՝ «Միքայելյան վիրաբուժության ինստիտուտ» ՓԲԸ:
Նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում դեպքի հանգամանքները պարզելու, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձին, (անձանց) հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Դեպքի վերաբերյալ նոր հանգամանքների ի հայտ գալու դեպքում կտրվի տեղեկատվություն:
19:27 25/03/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԳործընկերոջ հետ վիճաբանության ժամանակ շինարարական կտրիչով հարվածել է նրա պարանոցի շրջանին
11:30 24/02/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԿնոջ նախկին ամուսինը փորձել է խեղդամահ անել նրան
13:20 17/10/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԿնոջն սպանելու մտադրություն չի ունեցել, պարզապես գտնվել է ոգելից խմիչքի ազդեցության տակ

Стрельба произошла в Ереване: есть раненые 11/30/2018   11:05  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Канакер-Зейтун следственного управления Следственного комитета Армении по Еревану. Об этом сообщается на сайте СК
По предварительным данным, накануне вечером во дворе одного из домов на улице Закарии Канакерци раздалась стрельба, в результате которой двое человек получили огнестрельные ранения.
Сразу же после этого, житель Еревана(1981 года рождения) с огнестрельным ранением был доставлен в медцентр “Сруб Григор Лусаворич”, а  мужчина(1984 г.р.) – ЗАО “Институт хирургии Микаеляна”.
"Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются меры, направленные на установление обстоятельств произошедшего, поиск предполагаемого(предполагаемых) преступника(преступников)", - отмечается в сообщении.