Արագածոտնի ՀՀԿ-ական նախկին մարզպետը դուրս եկավ ընտրապայքարից 11/29/2018   11:32  |  Ընտրական իրավունք
Արագածոտնի նախկին մարզպետ, Հանրապետական կուսակցության խորհրդի անդամ Սարգիս Սահակյանը հրաժարվում է ընտրապայքարից։ Նա ինքնաբացարկի դիմում է ներկայացրել, Aysor.am-ը տեղեկանում է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից։
Նա ռեյտինգային ընտրակարգով պայքարելու էր նաև Արագածոտնի մարզն ընդգրկող թիվ 7 ընտրատարածքում։ Այստեղ ՀՀԿ-ական թեկնածուների միջև հայտնի էր հենց նա։ Այժմ թիվ 7-ում ՀՀԿ-ից կպայքարի 6 թեկնածու, որոնց թվում է նաև ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի օգնականը՝ Գեղամ Պետրոսյանը։
ՀՀԿ-ից ինքնաբացարկ են հայտնել նաև Արմեն Մանուկյանը, Նատալյա Ներկարարյանը, Անդրանիկ Հովհաննիսյանը, Անահիտ Խանզադյանը, Արսեն Ղուկասյանը և Սուասաննա Գևորգյանը, ով նախօրեին հանկարծամահ է եղել:
10:02 29/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«ԶՈւ-երի զինծառայողներին, այդ թվում նաև ժամկետային զինծառայողներին տրված է լիովին ազատ ընտրելու հնարավորություն». Արծրուն Հովհաննիսյան
09:38 29/11/2018  |  Մամուլ«Իմ քայլի» ներսում հակասությունները շարունակում են սրվել. «Ժամանակ»
18:19 28/11/2018  |  ՔաղաքականԲագրատ Եսայանն ինքնաբացարկ է հայտնել. նա դուրս է գալիս ընտրապայքարից
14:03 28/11/2018  |  Ընտրական իրավունքՀերմինե Նաղդալյանը ինքնաբացարկ է հայտնել. նա դուրս եկավ ընտրապայքարից. hraparak.am

Бывший губернатор-республиканец вышел из предвыборной гонки в Армении 11/29/2018   12:27  |  Лента новостей
Бывший губернатор Арагацотнской области, член Совета Республиканской партии Саркис Саакян отказался от предвыборной борьбы. Об этом Aysor.am сообщили в Центральной избирательной комиссии (ЦИК) Армении.
Он был выдвинут также по рейтинговой системе в избирательном округе №7, который охватывает Арагацотнскую область. Здесь среди кандидатов РПА был известен именно он. Сейчас в избирательном округе №7 от РПА будут бороться 6 кандидатов, среди которых и помощник вице-спикера парламента Эдуарда Шармазанова – Гегам Петросян.
Как передает издание, о самоотводе заявили также кандидаты в депутаты от Республиканской партии Армен Манукян, Наталья Неркарарян, Андраник Ованнисян, Анаит Ханзадян, Арсен Гукасян и Сусанна Геворкян, которая накануне неожиданно скончалась.