Իմ պայքարը իրանց քաղաքական պապայի հետ է, ոչ թե՝ օրը վեց անգամ կարծիք փոխող քաղաքական դամբուլիզմի ներկայացուցիչների. Շարմազանով 11/29/2018 11:27 | Քաղաքական
Փաշինյանն ամեն ինչ անում է, որպեսզի այս քարոզարշավը որպես դասական քարոզարշավ չկայանա, Facebook-յան իր ուղիղ եթերում ասել է ՀՀԿ ռեյտինգային ցուցակով առաջադրված թեկնածու Էդուարդ Շարմազանովը:
«Ուշադրությունը շեղում են ծրագրային պայքարից, պրոբլեմներից և որևէ գաղափարական բանավեճ մերժվում է: Մեր նպատակը չէ ինչ-որ մեկի դեմ պայքարը, ժողովրդի դարդ ու ցավը թողած, հայհոյանքների մրցավազքին մասնակցելը: Բոլոր մեր հակադարձողներին կոշտ ու արժանի պատասխան ենք տալու», - ասել է Շարմազանովը:
Անդրադառնալով Փաշինյանի կողմից ՀՀԿ ցուցակը գլխավարող Վիգեն Սարգսյանի բանավեճի հրավերը մերժելուն՝ Շարմազանովը նկատել է, որ տրամաբանական չէ Փաշինյանի այն պնդումը, թե ինքը չի կարող բոլոր տասը ուժերի ներկայացուցիչների հետ գնալ բանավեճի:
«Դա տրամաբանական կլիներ, եթե Փաշինյանը խոսեր իր ծրագրերից, այլ ոչ թե առավոտից իրիկուն հակադարձեր կամ գոռգոռար մեր կողմնակցիների վրա», - հակադարձել է նա:
Շարմազանովը նաև խորհուրդ է տվել իր իսկ բնորոշմամբ այլ կուսակցությունների ներկայացուցիչներ «Փաշինյանի վկարներին» չխառնելվել ՀՀԿ և «Իմ քայլը» գաղափարական պայքարին:
«Մեր գաղափարական պայքարը Փաշինյանի և նրա թիմի հետ է: Խորհուրդ կտամ ոտի տակ չընկնել: Իմ պայքարը իրանց քաղաքական պապայի, քաղաքական կուռքի հետ ա, այլ ոչ թե օրը վեց անգամ կարծիք փոխող որոշ քաղաքական դամբուլիզմի ներկայացուցիչների հետ: Նենց որ, չփորձեք ոտք մեկնել մեր հետ ու գնահատականներ հնչեցնել Հանրապետականի վերաբերյալ», - նշել է Շարմազանովը:

Шармазанов посоветовал "Свидетелям Пашиняна" не встревать в борьбу между РПА и блоком "Мой шаг" 11/29/2018 12:02 | Политика
И.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян делает все, чтобы эта агиткампания не состоялась как классическая агиткампания, заявил в прямом эфире со своей страницы в Facebook кандидат в депутаты от Республиканской партии Эдуард Шармазанов.
По его словам, правящая сила пытается отвести внимание от программной борьбы, проблем и отвергают идейную дискуссию.
"Мы дадим жесткий и достойный ответ всем нашим оппонентам", - заявил Шармазанов.
Комментируя отказ и.о. премьера Армении от дебатов с Вигеном Саркисяном, возглавляющим предвыборный список РПА, Шармазанов назвал нелогичным утверждение Пашиняна о том, что не может идти на дебаты с представителями всех 10 политсил.
"Это было бы логично, если бы Пашинян говорил о своей программе, а не с утра до вечера парировал нашим сторонникам и кричал на них", - заявил он.
Шармазанов также посоветовал представителям других партий, по его характеристике - "Свидетелям Пашиняна", не вмешиваться в идеологическую борьбу между РПА и блоком "Мой шаг".
"Посоветовал бы не путаться под ногами. Я веду борьбу с их политическим папой, идолом, а не меняющими по 6 раз на дню мнение некоторыми представителями "политического тугодумия". Поэтомудаже не пытайтесь тягаться с нами и озвучивать оценки в адрес Республиканской партии Армении", -заявил он.