«ԶՈւ-երի զինծառայողներին, այդ թվում նաև ժամկետային զինծառայողներին տրված է լիովին ազատ ընտրելու հնարավորություն». Արծրուն Հովհաննիսյան 11/29/2018 10:02 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՊՆ խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը պատասխանել է «168 Ժամ» թերթում հրապարակված այն տեղեկություններին, որ Արցախում իրենց ծառայությունն իրականացնող զինծառայողները զանգահարում են ծնողներին՝ տեղեկացնելով, որ դեկտեմբերի 9-ին ընտրություններին մասնակցելու նպատակով իրենց տեղափոխելու են Գորիս և Կապան, որտեղ կարող են հանդիպել նաև իրենց ծնողների և հարազատների հետ:
«ԶՈւ-երի զինծառայողներին, այդ թվում նաև ժամկետային զինծառայողներին տրված է լիովին ազատ ընտրելու հնարավորություն: Հաշվի առնելով զորամասերի տեղակայման վայրերը, նրանք ընտրելու են մոտակա ընտրատեղամասերում: Նման պնդումները ավելի քան վիրավորական են մեր ժամկետային զինծառայողների հասուն գիտակցության և ինքնուրույնության նկատմամբ, որոնք վերջին տարիներին մի քանի անգամ, տարբեր էքստրեմալ իրավիճակներում ապացուցել են իրենց քաղաքական հասունությունը և կայացած անհատականություններ լինելու հանգամանքը»,- ասված է Ա. Հովհաննիսյանի պատասխանում:

Военным предоставлена возможность абсолютно свободно выбирать на предстоящих выборах в Армении - Арцрун Ованнисян 11/29/2018   12:36  |  Лента новостей
Военнослужащим ВС, в том числе и солдаты срочной службы, предоставлена возможность абсолютно свободно делать выбор, сообщил на своей странице в социальной сети Facebook пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян, комментируя последние публикации в СМИ.
Газета "168 жам" сегодня со ссылкой на свои источники написала, что несущие службу в Арцахе военнослужащие звонят своим родителям и сообщают, что для участия в предстоящих 9 декабря выборах их должны перевезти в Горис или Капан, где они смогут встретиться с родителями и родственниками.
"С учетом мест дислокации воинских частей, военные будут голосовать на близлежащих избирательных участках. Подобные утверждения более чем оскорбительны по отношению к зрелому сознанию и самостоятельности наших военнослужащих срочной службы, которые в последние годы несколько раз, в различных экстремальных ситуациях доказывали свою политическую зрелость и тот факт, что они – состоявшиеся личности", – написал  Арцрун Ованнисян