Արմեն Սարգսյանը Բեռլինում մասնակցել է համաշխարհային անվտանգության հարցերով քննարկմանը 11/27/2018   17:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտոնական այցով Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Բեռլինում այսօր մասնակցել է Մյունխենի անվտանգության միջազգային համաժողովի կողմից կազմակերպված քննարկմանը:
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, միջոցառմանը ներկա են եղել համաժողովի նախագահ Վոլֆգանգ Իշինգերը, ԳԴՀ արտաքին քաղաքական և պաշտպանական գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ, Բունդեսթագի և Եվրախորհրդարանի պատգամավորներ, անվտանգության հարցերով հայտնի փորձագետներ, հետազոտական կենտրոնների ղեկավարներ:
Հանդիպմանը քննարկումներ են ծավալվել համաշխարհային անվտանգության, աշխարհում տեղի ունեցող սրընթաց փոփոխությունների, առկա մարտահրավերների և սպառնալիքների, դրանց դիմակայելու հնարավորությունների շուրջ։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն իր խոսքում մասնավորապես նշել է, որ Հայաստանը բաց է համագործակցության համար և պատրաստ է դառնալ տարաբնույթ քննարկումների հարթակ։
14:58 27/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՄեկնարկել է ՀՀ նախագահի պաշտոնական այցը Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն

Президент Армении в Берлине принял участие в обсуждении вопросов международной безопасности 11/27/2018 18:08 | Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян в рамках своего официального визита в Германию сегодня принял участие в обсуждении вопросов международной безопасности в рамках Мюнхенской конференции по безопасности.
Как сообщает пресс-служба президента РА, в мероприятии принимали участие председатель конференции Вольфганг Ишингер, представители МИД и оборонного ведомства Германии, депутаты Бундестага и Европарламента, известные эксперты в сфере безопасности, руководители исследовательских центров.
Сообщается, что в ходе встречи обсуждались вопросы глобальной безопасности, стремительные изменения в мире, вызовы и угрозы, а также возможности противостоять им.
В своем слове Армен Саркисян, в частности, отметил, что Армения открыта для сотрудничества и готова стать площадкой для разного рода дискуссий.