Ութ ամիս է անցել, սակայն չենք տեսնում Հայաստանի զարգացման հստակ ճանապարհը. Արթուր Բաղդասարյան 11/26/2018 14:29 | Ընտրական իրավունք
Տեղի է ունեցել հեղափոխություն, ազգը լրջագույն խնդիրների առաջ է կանգնած, «Օրինաց երկիր» կուսակցության քարոզարշավի մեկնարկին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՕԵԿ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը։
«Ութ ամիս անցել է, ութ ամսում 30 տարվա խնդիրները լուծել հնարավոր չէ, բայց ութ ամսում հնարավոր է ցույց տալ, թե Հայաստանն ինչպես պետք է զարգանա։ Մենք այսօր չենք տեսնում այդ զարգացման հստակ ճանապարհը, դրա համար մասնակցում ենք այս ընտրություններին՝ ներկայացնելով մեր մրցունակ մոտեցումներն ու ծրագրերը, մեր գաղափարները», - հայտարարեց Արթուր Բաղդասարյանը։
Բաղդասարյանն ասաց, թե վստահ է՝ իրենց ծրագրերն ու գաղափարները կյանքի կոչելու դեպքում մարդիկ կժպտան այնպես, ինչպես այսօր ժպտում են տասնյակ հազարավոր ծնողներ, երբ իրենց երեխաներին տանում են անվճար մանկապարտեզներ:

Артур Багдасарян посетовал на отсутствие у властей "дорожной карты" по развитию Армении 11/26/2018   15:24  |  Избирательное право
В Армении произошла революция, нация стоит перед серьезными проблемами, заявил председатель партии "Оринац еркир" на встрече с журналистами по случаю начала агиткампании к досрочным парламентским выборам.
"Прошло 8 месяцев. Решить накопившиеся за 30 лет проблемы за 8 месяцев невозможно, однако можно показать путь, по которому будет развиваться Армения. Мы сегодня не видим четкую «дорожную карту» по развитию страны. Поэтому и мы принимаем участие в этих выборах, представляя наши конкурентоспособные подходы и программу, наши идеи", - заявил Артур Багдасарян.
Он уверен, что в случаи реализации их программы и идей люди будут улыбаться так, как улыбаются десятки тысяч родителей, когда ведут своих детей в бесплатные детские сады.