ՀՀ Զինված ուժերի ղեկավար կազմը Մոնթե Մելքոնյանի ծննդյան 61-րդ տարեդարձի կապակցությամբ այցելել է «Եռաբլուր» պանթեոն 11/26/2018   11:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի ազգային հերոս, Արցախի հերոս Մոնթե Մելքոնյանի ծննդյան 61-րդ տարեդարձի կապակցությամբ նոյեմբերի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանը ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմի, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների և ազատամարտիկների ուղեկցությամբ այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել հերոսի հիշատակին:
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ներկաները ծաղիկներ են խոնարհել սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի, զորավար Անդրանիկ Օզանյանի շիրիմներին, «Բերդապար» հուշակոթողին` ոգեկոչելով Հայաստանի և Արցախի անկախության ու ազատության համար իրենց կյանքը զոհաբերած հայորդիների հիշատակը:

В день рождения Монте Мелконяна представители ВС Армении посетили военный пантеон “Ераблур 11/26/2018   11:57  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности министра обороны Армении Давид Тоноян и руководящий состав ВС и Генштаба ВС РА, представители общественных организаций и ветеранов войны за освобождение Арцаха(Карабаха) накануне, 25 ноября, посетили военный пантеон “Ераблур по случаю 61-летия национального героя Армении и Арцаха Монте Мелконяна, чтобы воздать дань уважения памяти героя.
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства, присутствовавшие возложили цветы к могилам спарапета Вазгена Саркисяна, полководцев Андраника Озаняна, а также к памятнику “Бердапар”, воздав дань уважения памяти героев, отдавших жизни за свободу и независимость.