ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ից հետաքրքրվել են Սամվել Մայրապետյանի խնդրով 11/23/2018 15:51 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայկական երկրորդ հեռուստաալիքում այսօր հանդիպում տեղի է ունեցել ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ լրատվական վերլուծաբան Իվան Գոդարսկու և հ2-ի Լրաբեր լրատվական վերլուծական ծրագրի ղեկավար Շավարշ Գևորգյանի միջև: Այս մասին հաղորդագրությամբ է հանդես եկել Շավարշ Գևորգյանը:
ԵԱՀԿ դիտորդական առաքելության ներկայացուցիչը հիմնականում հետաքրքրվել է Հայկական երկրորդ հեռուստաալիքի տնօրեն Սամվել Մայրապետյանի կալանավորման մանրամասներով:
Շավարշ Գևորգյանը պատասխանել է ԵԱՀԿ վերլուծաբանին հետաքրքրող հարցերին, նաև ներկայացրել Մայրապետյանի կալանավորման օրվանից մինչև այս պահը զարգացած իրադարձությունների մանրամասները:
Իվան Գոդարսկուն ներկայացվել են Մայրապետյանի անձնական հաշիվների կալանքի տակ լինելը փաստող, Մայրապետյանի կողմից հ/ը-թյան ֆինանսավորումը հաստատող բոլոր փաստաթղթերը, ինչպես նաև Մայրապետյանի առողջական վիճակը բնութագրող բժշկական տեղեկանքները:
Հյուրի խնդրանքով դիտորդական առաքելության ներկայացուցչին են ներկայացվել նաև Մայրապետյանի փաստաբանական խմբի կողմից վարույթն իրականացնող մարմնին ուղղված միջնորդությունների պատճենները:
Ներկայացվել են բացառապես նախաքննական գաղտնիք չպարունակող փաստաթղթեր: Շավարշ Գևորգյանը հյուրին նաև իր մտահագությունն է հայտնել ընտրություններին ընդառաջ հեռուստաընկերության շուրջ ստեղծված իրավիճակի մասին:
Հանդիպումը տեղի է ունեցել ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳնախաձեռնությամբ:
Վերջում զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև սպասվող արտահերթ ընտրություններին հեռուստաընկերության լուսաբանումների հարցին և հնարավոր խնդիրներին:

В БДИПЧ/ОБСЕ заинтересовались делом предпринимателя Самвела Майрапетяна 11/24/2018   00:04  |  Лента новостей
На “Втором Армянском телеканале” в пятницу состоялась встреча между информационным аналитиком БДИПЧ/ОБСЕ Иваном Годарским и руководителем информационно-аналитической программы Н2 “Лрабер” Шаваршем Геворкяном, сообщает телеканал.
Представитель наблюдательской миссии ОБСЕ в основном интересовался подробностями ареста директора “Второго Армянского телеканала” Самвела Майрапетяна.
Шаварш Геворкян ответил на интересующие аналитика ОБСЕ вопросы, а также представил подробности событий, имевших место со дня ареста Самвела Майрапетяна.
Ивану Годарскому были представлены все документы, свидетельствующие об аресте личных счетов Майрапетяна и подтверждающие финансирование телеканала Майрапетяном, а также медицинские справки о состоянии здоровья предпринимателя.
По просьбе гостя представителю наблюдательской миссии были представлены также копии ходатайств,направленных командой адвокатов Майрапетяна органу, осуществляющему производство.
“Были представлены исключительно  документы, не содержащие тайну предварительного следствия”, - говорится в сообщении.
Шаварш Геворкян сообщил гостю о своей обеспокоенности по поводу создавшейся вокруг телекомпании ситуацией в преддверии выборов.
Встреча прошла по инициативе ОБСЕ/БДИПЧ.
“Собеседники коснулись также вопроса освещения телекомпанией предстоящих досрочных парламентских выборов и возможных проблем”, – отмечается в сообщении.