Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ Նիկոլ Փաշինյանի գործով ներկայացված միջնորդության մերժումը բողոքարկվել է Վերաքննիչ դատարան 11/23/2018   13:08  |  Քաղաքացիական իրավունք
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ Նիկոլ Փաշինյանի գործով Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի որոշումը՝ հայցվոր կողմի միջնորդությունը հայցի ապահովման միջոց կիառելու վերաբերյալ մերժելու մասին՝ բողոքարկվել է Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարան:
Հիշեցնենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի ներկայացուցիչ Հայկ Ալումյանը միջնորդություն էր ներկայացրել դատարան՝ պատասխանողին որոշակի գործողություններ արգելելու վերաբերյալ ինչը սակայն առաջին ատյանի դատարանը՝ հոկտեմբերի 19֊ի որոշմամբ, մերժել է:
Դատարանի այս որոշումը Հայկ Ալումյանը բողոքարկել է Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարան և բողոքը մակագրվել է դատավոր Նորա Կարապետյանին:
Հիշեցնենք նաև, որ Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ Նիկոլ Փաշինյանի հայցը ներկայացվել է դատարան՝ հրապարակայնորեն ներողություն խնդրելու պարտավորեցնելու պահանջով:

Решение об отклонении ходатайства по иску Кочаряна против Пашиняна обжаловано в Апелляционный суд 11/23/2018   13:27  |  Лента новостей
Решение суда общей юрисдикции первой инстанции Еревана об отклонении ходатайства о применении мер по обеспечению иска, поданного вторым президентом Армении Робертом Кочаряном против исполняющего обязанности премьер-министра РА Никола Пашиняна, обжаловано в апелляционном порядке.
Напомним, адвокат экс-президента Армении Айк Алумяна ранее подал в суд ходатайство о запрещении ответчику совершать определенные действия, которое было отклонено решением суда 19 октября.
Это решение Айк Алумян обжаловал в Апелляционный гражданский суд. Жалобу рассмотрит судья Нора Карапетян.
Напомним, что Роберт Кочарян  подал в суд против Никола Пашиняна иск о защите чести и достоинства, требуя обязать и.о. премьера Армении  принести публичные извинения.