Նիկոլ Փաշինյանը ստորագրել է Ժիրայր Սեֆիլյանին ՀՀ քաղաքացիություն շնորհելու համար անհրաժեշտ բոլոր փաստաթղթերը 11/22/2018   18:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը  ստորագրել է Ժիրայր Սեֆիլյանին ՀՀ քաղաքացիություն շնորհելու համար անհրաժեշտ բոլոր փաստաթղթերը: Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
«Երեկ ստորագրեցի Ժիրայր Սեֆիլյանին ՀՀ քաղաքացիություն շնորհելու համար անհրաժեշտ բոլոր փաստաթղթերը: Որոշումները դե յուրե ուժի մեջ կմտնեն ՀՀ նախագահի կողմից ստորագրվելուց հետո:
ՀՀ օրենսդրությամբ ետին թվով քաղաքացիություն շնորհելու ոչ մի հնարավորություն չկա: Հետեւաբար՝ քաղաքացիությունն ուժի մեջ կմտնի այս տարվանից»,- գրել է Փաշինյանը:
16:55 12/11/2018  |  ՔաղաքականԱյս պահին Ժիրայր Սեֆիլյանը Հայաստանի քաղաքացի չէ, հետևաբար չի մասնակցի ընտրություններին. խոսնակ. Aysor
17:10 22/08/2018  |  ՔաղաքականԺիրայր Սէֆիլյանը և Վարուժան Ավետիսյանը կուսակցություն կստեղծե՞ն
23:08 22/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԴուք լվացել եք Ձեր ձեռքերը և քաղբանտարկյալներին հորդորում եք ապավինել հանցագործ դատախազների և դատավորների վերափոխման հրաշքին. նամակ՝ Վարչապետին
15:03 30/06/2017  |  Դատական ռեպորտաժներԴատական սանկցիաների տարափը շարունակվում է
14:26 30/06/2017  |  Դատական ռեպորտաժներԺիրայր Սեֆիլյանի և մյուսների գործով ևս ահազանգ հնչեց ամբաստանյալի նկատմամբ բռնի ուժ գործադրելու մասին
20:34 27/06/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԺիրայր Սեֆիլյանի` հետախուզման մեջ գտնվող զինակիցը հայտնաբերվել է
19:00 13/06/2017  |  Դատական ռեպորտաժներԺիրայր Սեֆիլյանի և մյուսների գործով դատական նիստը ընթացավ առանց պաշտպանների պատշաճ մասնակցության
13:02 26/05/2017  |  Դատական ռեպորտաժներՍկսվել է Ժիրայր Սեֆիլյանի և մյուսների գործով դատավարությունը (լուսանկարներ)

Никол Пашинян подписал все необходимые документы для присвоения Жирайру Сефиляну гражданства Армении 11/22/2018   18:36  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян подписал все документы, необходимые для присвоения гражданства координатору гражданской инициативы "Учредительный парламент" Жирайру Сефиляну. Об этом написал сам Пашинян на своей странице в соцсети Facebook.
"Накануне я подписал все необходимые для присвоения гражданства Жирайру Сефиляну документы. Решения де-юре в силу вступят после того, как их подпишет президент РА", - написал Пашинян.
Он также отметил, что каких-либо возможностей в рамках законодательства для присвоения гражданства задним числом нет, следовательно, по его словам, Сефилян вступит в гражданство Армении с текущего  года.
16:29 13/06/2018Апелляционный суд Армении освободил Жирайра Сефиляна
18:11 11/06/2018  |  Судебный репортажОбвинение не возражает против сокращения Жирайру Сефиляну срока наказания с 10.5 до 7 лет заключения
12:02 11/06/2018  |  Лента новостейДепутат парламента Армении Ален Симонян поручился за освобождение Жирайра Сефиляна
14:36 28/03/2018  |  Лента новостейПосол США в Армении: мы не поддерживаем группы, которые пытаются незаконным путем свергнуть избранную власть