Հունան Պողոսյանին եթե նշանակում ես մարզպետ, ուրեմն ընդունում ես, որ ոստիկանությունում թալան, կոռուպցիա չի եղել. Շարմազանով 11/22/2018 13:39 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի կարծիքով՝ չկա երկիր, որտեղ կոռուպցիա կամ կոռուպցիոն երևույթներ ընդհանրապես չլինի։ Իսկ, եթե երկրում կա կոռուպցիա, ապա հարկային մարմինները, Ազգային անվտանգության ծառայությունը, զինված ուժերը, ոստիկանությունը և շատ պատկան մարմիններ «անպայման պետք է թաթախված լինեն կոռուպցիայի մեջ»։ Լրագրողների հետ ճեպազրույցում այսօր ասել է ԱԺ փոխնախագահը։
«Եկան իշխանության ու հայտարարեցին, թե համատարած կոռուպցիա կա։ Հիմա վարչապետը նախագահի վերահսկողական ծառայության նախկին պետին, հարկայինի երկար տարիների պետին նշանակել է նախարարի շատ բարձր պաշտոնի, եթե նշանակել է ուրեմն այդ մարդը մաքուր է։ Եթե մարդը մաքուր է, ուրեմն այդ համակարգում կոռուպցիա չի եղել։ Բացի այդ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալին նշանակել է նախարար. Եթե նման նշանակում է արել, ուրեմն դա նշանակում է, որ բանակում չի եղել համատարած կոռուպցիա։
ԱԱԾ պետ նշանակել է Արթուր Վանեցյանին, շատ էլ լավ ա արել, բայց Վանեցյանը 2-րդ ական մարդ չի եղել, այլ եղել է ԱԱԾ Երևանի վարչության պետի տեղակալը։ Հունան Պողոսսյանին, եթե նշանակում ես մարզպետ, ուրեմն ընդունում ես, որ ոստիկանությունում թալան, կոռուպցիա չի եղել այդպես շարունակ։ Ուրեմն, ախպեր ջան... Իմիջիայլոց, ինչքան խելքը գլխին կադր ունի, մեր իշխանությունից են եկել», - այսօր ճեպազրույցում հայտարարեց Շարմազանովը։

Шармазанов увидел связь между кадровой политикой Пашиняна и отсутствием коррупции при прежней власти 11/22/2018   14:30  |  Лента новостей
Не страны, где  не было коррупции или коррупционных проявлений. Такое мнение сегодня выразил вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов.
“Если в стране есть коррупция, то налоговые органы, Служба национальной безопасности, Вооруженные силы, Полиция и другие компетентные органы “должны быть обязательно замешаны в коррупции”, -  заявил он на брифинге с журналистами в четверг.
“Пришли власти, которые заявили о повсеместной коррупции. Теперь же премьер назначает на высокую должность министра бывшего начальника Контрольной службы президента, человека, долгие годы занимавшего пост главы налоговой службы. Если он назначил этого человека, то, выходит, он чист. Если человек чист, то в данной системе не было коррупции. Кроме того, он назначил министром первого заместителя бывшего министра обороны. Если он произвел подобные назначения, то это означает, что в армии не было повальной коррупции”, - пояснил Шармазанов.
Он также напомнил, что директором Службы нацбезопасности Армении назначен Артур Ванецян.
“Хорошо сделал, что назначил, но Ванецян – не последний человек в системе. Он занимал пост заместителя начальника Управления СНБ по Еревану. Если ты назначаешь Унана Погосяна губернатором, то признаешь, что в Полиции не было грабежа и коррупции”, - добавил он, указав, что все компетентные кадры достались Пашиняну от прежней власти.