Շերեմետեւոյում Հայաստանի քաղաքացի է զոհվել ինքնաթիռի վրաերթի հետեւանքով 11/21/2018   10:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մոսկվայի Շերեմետեւո օդանավակայանում Հայաստանի 25-ամյա քաղաքացի Է զոհվել ինքնաթիռի վրաերթի հետեւանքով: Մարդատար ինքնաթիռը տղամարդուն հարվածել Է թափառքի ժամանակ: Այդ մասին տեղեկացնում Է  «Լենտա. ռու»-ին հայտնել Է Ռուսաստանի քննչական մարմինների մի աղբյուր:
Աթենք մեկնած ինքնաթիռի օդաչուն դիսպետչերներին հայտնել Է, որ հավանաբար կենդանու Է բախվել Է թռիչքավայրԷջքային գոտում: Ինքնաթիռի համակարգերը վնասվածքներ չեն արձանագրել, ուստի որոշվել Է օդանավը չվերադարձնել օդանավակայան:
Զոհված 25-ամյա տղամարդու ինքնությունը պարզվել Է նրա գրպանում հայտնաբերված փաստաթղթերով: Ինչպես հայտնել Է Ռուսասաստանի քննչական կոմիտեի Մոսկվայի միջտարածաշրջանային հետաքննչական վարչության ներկայացուցիչ Նատալյա Ֆյոդորովան, կատարվում Է քննչական ստուգում:
ՌԵՆ ՏՎ-ի աղբյուրները հավելում են, որ զոհվածը Հայաստանի 1993 թվականին ծնված քաղաքացի Է: Նշվում Է, որ նա արտաքսվել Էր Իսպանիայից եւ Մադրիդից մեկնել Էր հայրենիք Մոսկվայում միջանկյալ կանգառով: Այժմ մասնագետները պարզում են, թե ինչպես Է երիտասարդը հայտնվել թռիչքային գոտում:
23:29 16/11/2018  |  Արտակարգ պատահարներՄոսկվա-Լոնդոն չվերթն իրականացնող ինքնաթիռը պարտադրված վայրէջք է կատարել Գերմանիայում
18:56 13/02/2018  |  Միջազգային լրահոսՄիջպետական ավիացիոն կոմիտեն նշել է Ան-148-ի կործանման պատճառներից մեկը
10:36 12/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսը ցավակցագիր է հղել Մոսկվայի և Համայն Ռուսիո Պատրիարքին
10:26 12/02/2018  |  Միջազգային լրահոսՄոսկվա-Օրսկ ինքնաթիռի կործանումը հայտնվել է տեսահսկման խցիկներում (տեսանյութ)
22:26 11/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Կարապետյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Դմիտրի Մեդվեդևին
22:00 11/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում ցնցված են այդ ողբերգությունից. Նախագահը ցավակցական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին
21:25 11/02/2018  |  Միջազգային լրահոսՄոսկվայի մոտ վթարի ենթարկված ինքնաթիռում եղել է երկու հայ
20:03 11/02/2018  |  Միջազգային լրահոսԱն-148-ի զոհված անձնակազմի օդաչուներից մեկը հայ է. վթարի պատճառ կարող էր դառնալ ուղղաթիռի հետ բախումը
18:50 11/02/2018  |  Միջազգային լրահոսՄոսկվայի մոտ կործանվել է Ան-148 մարդատար օդանավը
12:17 04/08/2017  |  Միջազգային լրահոսԻնդոնեզիայի օդանավակայանում երկու ինքնաթիռներ թևերով բախվել են իրար

Гражданин Армении погиб, попав под самолет в Шереметьево 11/21/2018   10:59  |  Чрезвычайное просшествие
Личность 25-летнего мужчины, погибшего на взлетно-посадочной полосе московского аэропорта Шереметьево, установлена по документам, обнаруженным в кармане. Проводится доследственная проверка, сообщает Lenta.ru во вторник, 20 ноября, представитель столичного межрегионального следственного управления на транспорте СКР Наталья Федорова.
Источники РЕН ТВ добавляют, что погибшим оказался гражданин Армении 1993 года рождения. Отмечается, что он был депортирован из Испании и летел из Мадрида на родину с пересадкой в Москве. Собеседники телеканала рассказали, что во время полета мужчина устроил дебош на борту, поэтому после приземления его сняли с рейса. Дальнейшие его действия неизвестны, границу с Россией он не пересекал, оставаясь в транзитной зоне.
Сейчас специалисты выясняют, как молодой человек оказался на летном поле, а также был ли он сбит или выпал из ниши шасси.
Об обнаружении останков молодого человека на взлетно-посадочной полосе сообщалось ранее во вторник. Пилот воздушного судна, следовавшего в Афины, сказал диспетчеру, что с чем-то столкнулся, возможно, с животным.
13:16 08/11/2018  |  Чрезвычайное просшествиеПассажирский самолет жестко приземлился в лесу под Архангельском
08:57 07/11/2018  |  Информационная платформаСМИ сообщили о письме компании Boeing с предупреждением об опасности срыва самолетов в пике
10:08 01/11/2018  |  Чрезвычайное просшествиеДва самолета столкнулись в аэропорту Парижа
12:25 19/10/2018  |  Чрезвычайное просшествиеВертолет ВМС США рухнул на палубу авианосца в Филиппинском море
09:13 04/10/2018  |  Чрезвычайное просшествиеДва военных самолета столкнулись в Судане(Видео)
09:20 28/09/2018  |  Чрезвычайное просшествиеПассажирский самолет аварийно сел на воду в Микронезии
12:32 26/09/2018  |  Международные новостиЖитель Красноярска угрожал взорвать самолет летевший из Новосибирска в Баку
15:15 08/09/2018  |  Чрезвычайное просшествиеВертолет с шестью пассажирами на борту пропал в Гималаях
11:36 22/08/2018  |  Чрезвычайное просшествиеУ вылетевшего в Сочи пассажирского самолета загорелся двигатель
15:18 02/08/2018  |  Чрезвычайное просшествиеНеизвестный самолет опасно сблизился с российским пассажирским лайнером, следовавшим из Антальи в Москву