Գևորգ Կոստանյանը պատրաստվում է հեռանալ Հայաստանից 11/21/2018   12:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Կոստանյանը պատրաստվում է հեռանալ Հայաստանից, բայց ոչ մշտապես։ Այդ մասին այսօր լրագրողներին ասել է ինքը՝ Գևորգ Կոստանյանը։
«Ես Հայաստանից մեկնելու եմ, բայց ոչ մշտապես։ Երկրից չեմ կարող կտրվել երբեք, որևէ պարագայում։ Առիթ ունեցել եմ ասելու՝ իմ կենսագրության բոլոր ժամանակներում ունեցել եմ հնարավորություն լինել արտերկրում, բայց, երեխեք, սա մեր երկիրն է։ Գալիս է մի պահ, երբ քո որոշումը բարոյական հարթության մեջ է, քան աշխատանքային։ Ես անկեղծ եմ ասում՝ աշխատանքային խնդիր չունեմ», - լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Կոստանյանը։
Նա չի մանրամասնել, թե որտեղ է շարունակելու իր աշխատանքը, սակայն նշել է ոլորտը՝ մարդու իրավունքների պաշտպանություն։ Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարա՞ն հետաքրքրվեցին լրագրողները, սակայն Կոստանյանը, ի պատասխան, ժպտալով հեռացավ։
18:33 26/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԳևորգ Կոստանյանն իրեն այլևս չի տեսնում խորհրդարանական գործունեության ոլորտում
15:40 08/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն ազնիվ է իր նպատակների և քաղաքական ուղղվածության մեջ. Գևորգ Կոստանյան
19:11 27/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԳևորգ Կոստանյանը բացառում է ՀՀԿ-ի կողմից վարչապետի պաշտոնում Նիկոլ Փաշինյանի օգտին քվեարկելու հնարավորությունը
15:36 28/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԳևորգ Կոստանյանն ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նոր նախագահն է

Геворк Костанян собирается уехать из Армении 11/21/2018   13:06  |  Лента новостей
Депутат  Национального собрания Армении от фракции РПА Геворк Костанян собирается уехать из страны, но не навсегда. Об этом он сообщил на брифинге с журналистами сегодня, 21 ноября.
“Я уезжаю, но на насовсем. Я не могу оторваться от страны ни при каких обстоятельствах. Я уже говорил, что имел возможность переехать за рубеж, но это наша страна. Наступает момент, когда твое решение оказывается в моральной плоскости, нежели в трудовой. Я говорю искренне, у меня нет проблем с работой”, - заявил Костанян.
Он не уточнил, где именно продолжит трудовую деятельность, однако указал, что это будет в правозащитной сфере. Журналисты поинтересовались, не в Европейском ли суде по правам человека, однако Костанян, многозначительно улыбнувшись в ответ, удалился.