Վթարի ենթարկված բալետի 23-ամյա արտիստ Վահագն Մարգարյանը մահացել է 11/20/2018 11:47 | Արտակարգ պատահարներ
Այսօր առավոտյան մահացել է Երևանի Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բալետի արտիստ 23-ամյա Վահագն Մարգարյանը:
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանը:
Վահագն Մարգարյանը ավտովթարի էր ենթարկվել նոյեմբերի 6-ին Երևան-Աշտարակ ավտոճանապարհին։ Նա եղբոր, նրա կնոջ և 2 տարեկան երեխայի հետ տաքսու մեջ էր եղել։
Վահագն Մարգարյանը 2013-ից աշխատում էր Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում։ Նա մասնակցել էր ս. թ. հունիսի 18-22-ը Լատվիայի մայրաքաղաք Ռիգայում տեղի ունեցած Բալթյան 4-րդ միջազգային բալետային մրցույթին՝ արժանանալով 2-րդ գլխավոր մրցանակին: Մարգարյանը հանդես է եկել Ա. Խաչատրյանի «Գայանե» (Կարեն), «Սպարտակ» (Հովիվներ), Բիզե-Շչեդրինի «Կարմեն» (Սպա), Պ. Չայկովսկու «Շչելկունչիկ» (Պա-դե-դե), Լ. Մինկուսի «Դոն Կիխոտ» (Պա-դե-դե) ներկայացումներում:
2015 թվականին Չեչնիայում մասնակցել է Մահմուդ Էսամբաևի պարի միջազգային 7-րդ փառատոնին և արժանացել 2-րդ մրցանակին:

Скончался пострадавший в ДТП артист балета Ваагн Маргарян 11/20/2018   12:28  |  Из жизни
Пострадавший в ДТП 23-летний артист балета Национального академического театра оперы и балета имени А. Спендиаряна Ваагн Маргарян скончался сегодня утром в больнице. Об этом сообщила руководитель аппарата университетской больницы №1 "Гераци" Шушан Даниелян.
Артист попал в аварию 6 ноября. Авария произошел на трассе Ереван-Аштарак.   Ваагн с семьей брата находился в такси, когда произошло столкновение с другим автомобилем.
В июне 2018 года Ваагн Маргарян удостоился  главного приза 4-го Международного Балтийского конкурса балета (International Baltic Ballet Competition). Он также представлял Армению на конкурсе молодых танцоров «Евровидение» (Eurovision Young Dancers 2013).