Նախագահ Սարգսյանը իտալական «Լեոնարդո» ընկերության ղեկավարի հետ քննարկել է համագործակցության հնարավորությունները 11/17/2018 12:03 | ԼՐԱՀՈՍ
Աշխատանքային այցով Իտալիայում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը նոյեմբերի 16-ին աշխատանքային հանդիպում է ունեցել ռազմաարդյունաբերական ոլորտում առաջատար ընկերություններից մեկի՝ իտալական «Լեոնարդո» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ալեսանդրո Պրոֆումոյի հետ:
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ նախագահի գրասենյակից, հանդիպման ընթացքում շահագրգիռ քննարկում է ծավալվել ընկերության հետ կրթության և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում համագործակցության հնարավորությունների վերաբերյալ: Նախագահ Սարգսյանը Ալեսանդրո Պրոֆումոյին հրավիրել է առաջիկայում այցելել Հայաստան։
«Լեոնարդո» ընկերությունը մասնագիտացած է պաշտպանության և անվտանգության ոլորտների սարքավորումների արտադրության, աերոտիեզերական արդյունաբերության մեջ՝ իր արտադրությունում լայնորեն կիրառելով բարձր տեխնոլոգիաները:
Ընկերությունն ունի ավելի քան 45 000 աշխատակից, արտադրում է ուղղաթիռներ, ինքնաթիռներ, աէրոհամակարգեր, ցամաքային և ծովային պաշտպանական էլեկտրոնիկա, պաշտպանական, անվտանգային և տեղեկատվական համակարգեր, ընկերության արտադրանքը արտահանվում է տասնյակ երկրներ:
«Լեոնարդո»-ն ունի նշանակալի արդյունաբերական ներկայություն Իտալիայի, Մեծ Բրիտանիայի, ԱՄՆ-ի և Լեհաստանի ներքին շուկաներում, ինչպես նաև ռազմավարական գործընկերություն միջազգային կարևորագույն շուկաներում:

Президент Армении обсудил с гендиректором одной из передовых компаний в сфере военной промышленности возможности сотрудничества 11/17/2018   12:31  |  Лента новостей
Находящийся с рабочим визитом в Италии президент Армении Армен Саркисян  накануне провел рабочую встречу с генеральным директором одной из передовых компаний в сфере военной промышленности – итальянской ՞Леонардо՞ Алесандро Профумо. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
В ходе встречи состоялось заинтересованное обсуждение о возможностях сотрудничества в сфере образования и высоких технологий. Армен Саркисян пригласил Профумо посетить Армению в ближайшем будущем.
Компания ՞Леонардо՞ специализируется на производстве оборудования для оборонной сферы и сферы безопасности, а также в сфере аэрокосмической промышленности с широким применением высоких технологий.
Компания, которая насчитывает более 45 000 сотрудников, производит вертолеты, самолеты, аэросистемы, сухопутную и морскую оборонную электронику, системы обороны, безопасности, информационные системы. Продукция компании экспортируется в десятки стран.
Продукция ՞Леонардо՞ широко представлена на внутренних рынках Италии, Великобритании, США и Польши, а также на важнейших международных рынках стратегического партнерства.