Երևանում դեղատան վրա ավազակային հարձակում գործած անձը կալանավորվել է 11/17/2018   11:49  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել 39 ամյա տղամարդուն: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ անհայտ անձը զինված մուտք է գործել Երևան քաղաքի Ավան վարչական շրջանում գործող ՓԲ ընկերության դեղատուն, որտեղ դեղատան աշխատակցուհու առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու սպառնալիքով պահանջել է գումար։ Հափշտակելով 156.000 ՀՀ դրամ կանխիկ գումարը՝ դիմել է փախուստի:
Դեպքի առթիվ 2018 թվականի նոյեմբերի 14-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով հարուցվել է քրեական գործ:
Նախաքննության ընթացքում դեղատան աշխատակցուհին և ՓԲ ընկերությունը ճանաչվել են տուժող:
Քրեական գործով օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում մի քանի ժամ անց Քննչական կոմիտեի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժին է ներկայացվել կասկածյալը, ով Երևան քաղաքի բնակիչ է՝ ծնված 1982 թվականին:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ նրան մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-ր մասի 4-րդ կետով:
Քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ 39-ամյա տղամարդու նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորում կիրառելու վերաբերյալ, ինչը բավարարվել է:
16:17 14/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել է դեղատան աշխատակցի նկատմամբ կատարված ավազակային հարձակումը. կասկածյալը ձերբակալվել է
11:12 14/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակման թիրախ է դարձել դեղատունը. դրամարկղից հափշտակվել է կանխիկ գումար
11:31 09/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱրարատում դիմակավորված անձինք մուտք են գործել դեղատուն ու բռնվել
12:12 08/01/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՏոնական օրերին դեղատան դրամարկղից դանակի սպառնալիքով գումար հափշտակելու դեպքով ձերբակալված անձ կա
11:27 05/01/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԴանակի սպառնալիքով դեղատան դրամարկղից բացահայտ գումար է հափշտակել
17:13 11/09/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԲռնություն սպառնալիքով դեղատան աշխատակցի պահանջել է դրամարկղում առկա գումարը
12:39 11/09/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակման թիրախ է դարձել դեղատունը
16:37 26/06/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՏեսախցիկները ֆիքսել են դեղատան վրա կատարված ավազակային հարձակումը (Տեսանյութ)
18:14 20/06/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՁերբակալվել է դեղատան աշխատակցի նկատմամբ ավազակային հարձակում կատարելու մեջ կասկածվողը

Житель Еревана взят под стражу по обвинению в разбойном нападении на аптеку 11/17/2018   12:14  |  Криминальная хроника
По уголовному делу, расследуемому следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления Следственного комитета РА по Еревану, обвинение предъявлено 36-летнему мужчине.Об этом сообщается на сайте СК.
Ранее СК сообщил, что вооруженный человек проник в аптеку компании, действующей в ереванском административном районе Аван, где, угрожая  сотруднице аптеки применением опасного  для здоровья насилия, потребовал деньги. Похитив наличность в размере 156.000 драмов, он обратился в бегство.
По факту 14 ноября 2018 года следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк СК РА было возбуждено уголовное дело по пункту 4 части 2 статьи 175 Уголовного кодекса РА.
В ходе предварительного следствия сотрудница аптеки и ЗАО были признаны потерпевшими.
В результате предпринятых по уголовному делу оперативно-розыскных мероприятий, спустя несколько часов в следственный отдел по административным районам Аван и Нор Норк Следственного комитета явился подозреваемый, который является жителем Еревана(1982 года рождения).
"По достаточной совокупности добытых доказательств ему предъявлено обвинение по пункту 4 части 2 статьи 175 Уголовного кодекса РА. Следователь подал в суд ходатайство о применении в отношении 36-летнего мужчины меры пресечения в виде заключения под стражу, которое было удовлетворено. Предварительное следствие продолжается", - говорится в сообщении.