Վճռաբեկ դատարանը քննում է Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների և գլխավոր դատախազի բողոքները 11/15/2018 16:52 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ վճռաբեկ դատարանը քննում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների և ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի վճռաբեկ բողոքները՝ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցը վերացնելու՝ ՀՀ վերաքննիչ դատարանի որոշման դեմ. Քոչարյանի պաշտպանների բողոքի նպատակն է՝ Վերաքննիչ դատարանում իրենց ներկայացրած հիմնավորումներից ևս երկուսը Վճռաբեկ դատարանում քննարկման առարկա դարձնելը, իսկ դատախազը վիճարկում է կալանքը որպես խափանման միջոց վերացնելու դատարանի որոշումը:
Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում հայտնել է ՀՀ դատական դեպարտամենտի hասարակայնության հետ կապերի և արարողակարգի վարչության պետ Արման Խաչատրյանը:
«Նիստն ընթանում է, երկու բողոքները քննվում են: Դատական նիստը դռնփակ է, ավարտելուց հետո տեղեկություն կտրամադրվի»,- ասաց Խաչատրյանը:
ՀՀ վճռաբեկ դատարանը սեպտեմբերի 19-ին կայացրած որոշմամբ վարույթ էր ընդունել ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի և Ռոբերտ Քոչարյանի շահերի պաշտպանների բողոքները:

Кассационный суд Армении рассматривает жалобы адвокатов Роберта Кочаряна и генпрокурора 11/15/2018 17:11 | Криминальная хроника
Кассационный суд Армении рассматривает жалобы адвокатов второго президента Армении Роберта Кочаряна и генерального прокурора Артура Давтяна.
Цель поданной адвокатами Кочаряна жалобы – сделать предметом рассмотрения в Кассационном суде еще два довода из уже представленных в Апелляционном суде.
В свою очередь генпрокурор оспаривает решение суда об отмене меры пресечения в виде заключения под стражу в отношении Роберта Кочаряна. Об этом “Арменпресс” сообщил начальник Управления по связям с общественностью и протоколу Судебного департамента РА Арман Хачатрян.
“Идет заседание, рассматриваются обе жалобы. Судебное заседание проходит за закрытыми дверями. После завершения будет предоставлена информация”, - сказал он.
Кассационный суд Армении 19-го сентября принял решение о принятии кассационных жалоб генерального прокурора Артура Давтяна и адвокатов Роберта Кочаряна.