Մեծ վտանգ է առաջանում ապագա խորհրդարանը վերածելու յուրայինների ակումբի.Վիգեն Սարգսյան 11/14/2018   10:23  |  Քաղաքական
Ընտրությունները պետք է միտված լինեն ապագային և նախանշեն քաղաքական ուժերի ճիշտ դերաբաշխումը։ Նման կարծիք է հայտնել ի ՀՀԿ առաջին փոխնախագահ Վիգեն Սարգսյանը։
«Ընտրությունները չեն կարող և չպետք է լինեն անցյալի մասին: Դրանք պետք է միտված լինեն ապագային և նախանշեն քաղաքական ուժերի ճիշտ դերաբաշխումն այդ ապագայի կերտման մեջ: Երբ «ընդդիմադիր» լինելու հայտ ներկայացնող ուժերը օրվա իշխանությունները թողած կենտրոնանում են նախորդ իշխանությունը քննադատելու վրա, մեծ վտանգ է առաջանում ապագա խորհրդարանը վերածելու յուրայինների ակումբի: Ժողովրդավարությունը միաբևեռ չի լինում», - նշել է Վ. Սարգսյանը՝ ֆեյսբուքյան իր էջում։
20:32 11/11/2018  |  ՔաղաքականՀՀԿ-ն ունի գաղափարական օրակարգ, որն այսօր էլ ավելի է պահանջված, քան երբևէ.Վիգեն Սարգսյան

Виген Саркисян указал на опасность превращения будущего парламента Армении в клуб для своих 11/14/2018   10:43  |  Политика
Выборы должны быть нацелены на будущее и наметить верное распределение ролей между политическими силами в построении этого будущего. Такое мнение выразил первый заместитель председателя Республиканской партии Армении Виген Саркисян.
По его словам, выборы не могут и не должны быть о прошлом.
"Когда силы, подающие заявку на то, чтобы стать “оппозицией”, концентрируются на критике прежних властей, оставив в покое нынешнее руководство, то возникает серьезная опасность превратить будущий парламент в клуб для своих. Демократия не бывает однополярной", - написал Виген Саркисян на своей странице в соцсети Facebook.