Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել 11 քաղաքական ուժ 11/14/2018   19:23  |  Քաղաքական
Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրություններին առաջադրվելու համար ԿԸՀ է դիմել 11 քաղաքական ուժ:   Այս մասին  լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց ԿԸՀ նախագահի տեղակալ Արմեն Սմբատյանը:
Արմեն Սմբատյանը հայտնեց, որ ընտրություններին մասնակցելու համար առաջադրման հայտ են ներկայացրել «Իմ քայլը» դաշինքը, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը, ՀՅԴ-ն, «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը, ՀՀԿ-ն, «Մենք» դաշինքը, «Ազգային առաջընթաց» կուսակցությունը, «Քրիստոնյա-ժողովրդական վերածնունդ» կուսակցությունը, «Սասնա ծռեր» կուսակցությունը, «Օրինաց երկիր» կուսակցությունը, «Քաղաքացու որոշում» սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցությունը:
Արմեն Սմբատյանը վստահեցրեց, որ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը պատրաստ է դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների պատշաճ մակարդակով անցկացմանը: «Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը միշտ պատրաստ է» ասաց Սմբատյանը:

Заявки на участие в досрочных выборах в парламент Армении подали 9 партий и 2 блока 11/15/2018   00:09  |  Политика
Заявки на участие в досрочных парламентских выборах в Центральную избирательную комиссию Армении подали 11 политических партий и блоков, сообщил журналистам секретарь ЦИК Армен Смбатян.
По его словам, документы представили блок "Мой шаг", партия "Процветающая Армения", партия "Светлая Армения", Республиканская партия Армении(РПА), партия "Национальный прогресс", партия "Христианско-народное возрождение", всеармянская партия "Сасна црер", партия "Оринац Еркир"("Страна законности"), блок партий "Мы", АРФ "Дашнакцутюн",  социал-демократическая партия "Решение гражданина".
Смбатян заверил, что ЦИК готова к проведению 9 декабря внеочередных выборов в Национальное собрание РА на должном уровне.