Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչին 11/13/2018 20:08 | ԼՐԱՀՈՍ
Նոյմբերի 13-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկին:
Ինչպես տեղեկացրին ԱՀ ԱԳՆ հասարակության եւ տեղեկատվության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել վերջերս ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների՝ տարածաշրջան կատարած այցի արդյունքներին։
Կողմերը քննարկել են Արցախի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակը։ Այս համատեքստում ԱԳ նախարարը վերստին նշել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի մոնիտորինգային հնարավորությունների ընդլայնման և շփման գծում միջադեպերի հետաքննության մեխանիզմների ներդրման վերաբերյալ պայմանավորվածությունների իրականացման անհրաժեշտությունը։
Անդրադարձ է կատարվել նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի կողմից անցկացվող դիտարկումների վերաբերյալ մի շարք հարցերի։

Глава МИД Арцаха принял Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ 11/14/2018 00:04 | Карабахский конфликт
Министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахская Республика) Масис Маилян 13 ноября принял Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспшика.
Как сообщает пресс-служба МИД Арцаха, в ходе встречи были затронуты результаты недавнего визита сопредседателей МГ ОБСЕ в регион.
Стороны обсудили ситуацию на линии соприкосновения вооруженных сил Арцаха и Азербайджана. В этом контексте министр вновь отметил необходимость реализации договоренностей по расширению мониторинговых возможностей офиса Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ и внедрению механизмов расследования инцидентов на линии соприкосновения.
Стороны также обсудили ряд вопросов, касающихся мониторингов, проводимых офисом Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ.