ՀՀ նախագահը «THALES» և «OpenClassrooms» կազմակերպությունների ղեկավարների հետ քննարկել է Հայաստանում համագործակցության հեռանկարները 11/13/2018   14:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է ավիատիեզերական ոլորտի առաջատար ընկերություններից մեկի՝ «THALES»-ի ղեկավար կազմի հետ՝ փոխնախագահ Ռաֆայել Էսկենազի գլխավորությամբ։ Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, քննարկվել են հայաստանյան ընկերությունների հետ հնարավոր համագործակցության ուղղություններին և ներդրումներին վերաբերող հարցեր։
«THALES Group» ընկերությունը գործունեություն է ծավալում աշխարհի տարբեր երկրներում և զբաղվում է էլեկտրական համակարգերի նախագծմամբ ու կառուցմամբ, ծառայություններ է ապահովում ավիացիոն-տիեզերական, պաշտպանական, տրանսպորտային և անվտանգության շուկաներում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանի և «OpenClassrooms» կազմակերպության հիմնադիր Պիեռ Դուբուքի հանդիպման ընթացքում համաձայնություն է ձեռք բերվել Հայաստանում ձեռնարկության մասնաճյուղ բացելու վերաբերյալ։
«OpenClassrooms»-ը կրթական առցանց հարթակ է, որը դասընթացներ է տրամադրում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, ձեռնարկատիրության, թվային տեխնոլոգիաների ոլորտներում: Այն ողջ աշխարհում ունի 2.5 մլն օգտատեր, դասավանդումներն իրականացվում են անգլերեն, ֆրանսերեն և իսպաներեն: Ընկերության նպատակը կրթության հասանելիության ապահովումն է:
17:22 15/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի և Արցախի նախագահները քննարկել են հայկական երկու հանրապետությունների փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր

Президент Армении обсудил с руководством «THALES» и «OpenClassrooms» перспективы сотрудничества 11/13/2018   17:20  |  Лента новостей
Президент Республики Армения Армен Саркисян встретился с руководящим составом одной из ведущих компаний авиакосмической сферы «THALES» во главе с вице-президентом Рафаелом Эскенази.
Как сообщает пресс-служба президента Армении, в ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся возможных направлений сотрудничества с армянскими компаниями и инвестиций.
Компания «THALES Group» работает в разных странах мира и занимается проектированием и строительством электрических систем, оказывает услуги на авиационно-космическом, оборонном, транспортном и рынках и в области безопасности.
Президент Армен Саркисян в ходе встречи с основателем организации «OpenClassrooms» Пьером Дубуком достиг договорённости относительно открытия в Армении филиала предприятия.
«OpenClassrooms» является образовательной сетевой платформой, которая предоставляет обучающие курсы в сферах информационных технологий, предпринимательства, цифровых технологий. Она во всем мире имеет 2,5 миллиона пользователей. Преподавание ведётся на английском, французском и испанском языка. Цель компании - обеспечение доступности образования.