Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Մտքերի գագաթնաժողովի գլխավոր գործընկեր Թիերի Մալերեթի հետ 11/13/2018   13:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Աշխատանքային այցով Փարիզում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է ֆրանսիական Շամոնի քաղաքում անցկացվող ամենամյա Մտքերի գագաթնաժողովի («Summit of Minds») գլխավոր գործընկեր, «The Monthly Barometer» վերլուծական հանդեսի համահիմնադիր և հեղինակ Թիերի Մալերեթի հետ։
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, զրուցակիցները պայմանավորվածություն են ձեռք բերել հաջորդ տարի Հայաստանում նմանատիպ համաժողով անցկացնելու վերաբերյալ։
Մտքերի գագաթնաժողովը հեղինակավոր հարթակ է, որտեղ համաշխարհային խոշորագույն ընկերությունների ղեկավարները, ներդրողները քննարկում են համաշխարհային տնտեսության զարգացման միտումներին, ներդրումային հնարավորություններին վերաբերող հարցեր։ Այն նախորդում է շվեյցարական Դավոսում տեղի ունեցող ամենամյա Համաշխարհային տնտեսական համաժողովին եւ հայտնի է «փոքր Դավոս» անվամբ:

Армен Саркисян и Тьери Малерет договорились о проведении «Summit of Minds» в Армении 11/13/2018 17:53 | Лента новостей
Находящийся в Париже с рабочим визитом президент Республики Армения Армен Саркисян встретился с главным партнёром ежегодного саммита во французском городе Шамони «Summit of Minds» , соучредителем и автором аналитического журнала «The Monthly Barometer» Тьери Малеретом.
Как сообщает пресс-служба президента, собеседники достигли договорённости в будущем году провести подобную конференцию в Армении.
«Summit of Minds» является авторитетной площадкой, на которой руководители крупнейших всемирных компаний, инвесторы обсуждают тенденции развития мировой экономики и вопросы касающиеся инвестиционных возможностей. Это мероприятие предшествует ежегодно проходящей в швейцарском Давосе Всемирной экономической конференции и известно под названием «малый Давос».