Ձերբակալվել է՝ 34-ամյա տղամարդու սպանության կասկածանքով 11/12/2018   12:40  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Արաբկիրի վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու 34-ամյա տղամարդու սպանության հանգամանքները: Սպանություն կատարելու կասկածանքով մեկ անձ ձերբակալվել է:
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 2018թ. նոյեմբերի 9-ին՝ ժամը 19:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Հ.Էմին փողոցի տներից մեկի բակից «Արմենիա» ՀԲԿ է տեղափոխվել 1984թ. ծնված Ս.Բարսեղյանը՝  կտրած-ծակած վնասվածքներով, ով վիրահատության ընթացքում մահացել է:
Փաստի առթիվ ԵՔՔՎ Արաբկիրի վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով: 34-ամյա տղամարդը ճանաչվել է տուժող:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որի ժամանակ հայտնաբերվել են արնանման հետքեր, վերցվել նմուշներ: Բժշկական կենտրոնից առգրավվել են տուժողի հագին դեպքի պահին եղած հագուստները, որոնց վրա առկա են եղել արնանման հետքեր և կտրած-ծակած, պատռված հատվածներ: Զննվել է տուժողի կողմից շահագործվող տրանսպորտային միջոցը, հարցաքննվել են վկաներ: Նախաքննության ընթացքում ստացվել են Ս.Բարսեղյանի ձեռքերի, եղունգների և մատնադրոշմների նմուշները:
Ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումների արդյունքում պարզվել են սպանության դեպքի մի շարք հանգամանքներ, շարժառիթը, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով հանդիսանում է Երևան քաղաքի բնակիչ՝ ծնված 1982 թվականին:  Վերջինս ձերբակալվել է՝ Ս.Բարսեղյանին սպանելու կասկածանքով, և հարցաքննվել դեպքի շուրջ:
Նախնական տվյալներով՝ դեպքի օրը տեղի է ունեցել վիճաբանություն տուժող Ս.Բարսեղյանի և ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի միջև, ինչը վերաճել է ծեծկռտուքի: Վերջինիս մասնակցությամբ կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, ստացվել են ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ձեռքերի եղունգների և արյան նմուշները:
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքներ պարզելու նպատակով նշանակվել են դիակի դատաբժշկական, դատաբժշկական, դատակենսաբանական և դատահետքաբանական փորձաքննություններ: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ ցուցմունքներում նշված հանգամանքները ստուգելու ուղղությամբ:
Քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ խուզարկություններ կատարելու համար, ինչը բավարարվել է:
Նախաքննությունը շարունակվում է, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ սպանության բոլոր հանգամանքները պարզելու, դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։

СК Армении сообщил подробности убийства 34-летнего мужчины в Ереване 11/12/2018   13:12  |  Криминальная хроника
СК проводит расследование для установления обстоятельств убийства 34-летнего мужчины. По подозрению в совершении убийства задержан один человек.
Как сообщается на официальном сайте СК, около 19:00 9 ноября 2018 года  со двора одного из домов, расположенных на улице О. Эмина в Ереване, в медцентр “Армения”, был доставлен С. Барсегян с колото-резаными ранами. Мужчина во время операции скончался.
По факту следственным отделом по административному району Арабкир следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104("Убийство) УК РА. 34-летний мужчина признан потерпевшим.
"Произведен осмотр места происшествия, в ходе которого обнаружены следы, похожие на кровь, взяты образцы. Из  медцентра была изъята одежда, которая была на потерпевшем в момент инцидента. На одежде были следы, похожие на кровь и изрезанные и рваные лоскутки.  Был произведен осмотр транспортного средства, эксплуатируемого потерпевшим, допрошены свидетели. В ходе предварительного следствия были получены образцы из-под ногтей, отпечатки пальцев рук Барсегяна", - говорится в сообщении.
В результате предпринятых неотложных следственных и оперативно-розыскных мероприятий установлены ряд обстоятельств убийства, мотив преступления, личность предполагаемого преступника, который является жителем Еревана(1982 года рождения). Последний задержан по подозрению в убийстве С. Барсегяна и допрошен относительно случившегося.
По предварительным данным, в день инцидента произошел конфликт между потерпевшим С. Барсегяном и предполагаемым преступником, который перерос в драку. С участием последнего произведен осмотр места происшествия, получены образцы с рук, из-под ногтей и крови предполагаемого преступника.
"Для установления обстоятельств, имеющих существенное значение для уголовного дела, назначена судебно-медицинская экспертиза трупа, судебно-медицинская, судебно-биологическая и судебно-трасологическая экспертизы. Предпринимаются необходимые мероприятия, направленные на проверку указанных в показаниях обстоятельств. Следователь подал в суд ходатайство о проведении обыска, которое удовлетворено. Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются необходимые следственные мероприятия, направленные на установление всех обстоятельств убийства, обеспечение  всестороннего исследования всех обстоятельств произошедшего", - отмечается в сообщении.