Քրեական հեղինակություն «Նորատուսցի Ալիկ»-ի եղբորը վերաքննիչ դատարանը գրավով ազատ է արձակել 11/07/2018   15:18  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ Վերաքննիչ դատարանն այսօր որոշել է գրավ կիրառել զինված խուլիգանության եւ ապօրինի զենք-ռազմամթերք ձեռք բերելու եւ պահելու մեջ մեղադրվող Արա Բանդորյանին՝ քրեական հեղինակություն համարվող «Նորատուսցի Ալիկ»-ի եղբոր նկատմամբ։
Հիշեցնենք, որ լույս հոկտեմբերի 13-ի գիշերը Արա Բանդուրյանը, մի խումբ անձանց հետ այցելել է Երևան քաղաքի Հյուսիսային պողոտայում գտնվող ակումբներից մեկը, որտեղ իսկական իրարանցում են սարքել։ Մասնավորապես՝ կոտրել են ակումբի բաժակները, մոխրամանը նետել պարահրապարակ, ապա նաև կրակոցներ արձակել պատի ուղղությամբ, որի հետևանքով կոպիտ կերպով խախտվել է հասարակական կարգը: Ավելին՝ Արա Բանդուրյանը նաեւ կրակոցներ է արձակել ակումբի պատի ուղղությամբ, ինչն արձանագրել են նաեւ տեսախցիկները։
ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով հոկտեմբերի 16-ին նրան մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով և միջնորդություն ներկայացվել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու մասին: Երեւանի ընհդանուր իրավասության դատարանը բավարարել էր քննիչի միջնորդությունը, որի դեմ պաշտպանական կողմը վերաքննիչ բողոք էր ներկայացրել։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ դատական նիստը վերաքննիչ դատարանում նշանակվել էր նոյեմբերի 1-ին, սակայն հետաձգվել է, այն տեղի է ունեցել այսօր, որի ժամանակ էլ բավարարվել է։ Կալանավորն ազատ կարձակվի գրավի գումարը վճարելուց անմիջապես հետո։

Апелляционный суд освободил брата криминального авторитета “Алика Норатусского” под залог 11/07/2018   15:41  |  Криминальная хроника
По сведениям “ФактИнфо”, Апелляционный суд Армении на заседании в среду, 7 ноября, постановил освободить брата Алика Бандуряна, более известного в криминальном мире как Алик Норатусский, под залог.
Ара Бандуряна обвиняют в вооруженном хулиганстве и незаконном приобретении и хранении оружия и боеприпасов.
Напомним, с участием Бандуряна 13-го октября в одном из клубов на Северном проспекте в центре Еревана произошел инцидент.
Как ранее сообщалось, 13-го октября в полицию поступил сигнал о том, что в тот же день, в 02:00, в одном из клубов, расположенных на Северном проспекте, житель села Норатус Ара Бандурян в присутствии сотрудников заведения и посетителей несколько раз выстрелил из имеющегося у него пистолета.
16-го октября ему было предъявлено обвинение части 1 статьи 235(“Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств”) и части 4 статьи 258 (“Хулиганство”) Уголовного кодекса Армении. Ереванский суд общей юрисдикции удовлетворил ходатайство следователя об избрании в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу. Защита обжалвоала решение в апелляционном порядке.