Արարատի մարզպետը ԱԺ արտահերթ ընտրություններին կմասնակցի ռեյտինգային ընտրակարգով 11/07/2018   15:03  |  Քաղաքական
Արարատի մարզպետ Գարիկ Սարգսյանը դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին կմասնակցի ռեյտինգային ընտրակարգով՝ Արարատի մարզից:
Այս մասին նոյեմբերի 7-ին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց Գարիկ Սարգսյանը:
«Մասնակցելու եմ ընտրություններին, ներկայացնելու եմ «Իմ քայլը» դաշինքը, առաջադրվելու եմ ռեյտինգային ընտրակարգով Արարատի մարզում: Փորձելու ենք ամեն ինչ անել, որպեսզի ընտրություններն ընթանան հանգիստ, և ժողովուրդը կատարի իր կամարտահայտությունը»,- ասաց Սարգսյանը:
Մարզպետի խոսքով՝ ինքն այժմ չի պատկերացնում իր հավանական մրցակիցներին: Իսկ իր ու նրանց ունեցած ռեյտինգները պարզ կդառնան ընտրություններից հետո:

Губернатор Араратской области пойдет на парламентские выборы по рейтинговому списку блока “Мой шаг” 11/07/2018 15:58 | Политика
Губернатор Араратской области Гарик Саркисян будет баллотироваться на предстоящих 9 декабря досрочных выборах в парламент Армении по рейтинговому списку от области, которой руководит. Об этом Гарик Саркисян заявил сегодня в Национальном собрании РА.
“Я приму участие в выборах от блока “Мой шаг. Буду баллотироваться по рейтинговой системе в Араратской области. Попытаюсь сделать все, чтобы выборы прошли в спокойной атмосфере, и народ смог изъявить свою волю”, - сказал Гарик Саркисян.