Մանկապարտեզի տնօրենը աշխատավարձերի գումար է յուրացրել` 3.700.000 դրամի չափով (Տեսանյութ) 11/07/2018 11:32 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունից ստացված օպերատիվ տեղեկությունների հիման վրա ոստիկանության ԿՀԴՊ ԳՎ կոռուպցիայի և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների հակազդման վարչությունում նախապատրաստված նյութերով մայրաքաղաքում առանձանպես խոշոր չափերի յուրացման նոր դեպք է բացահայտվել: Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում իրավապահները պարզել են, որ «Լապտերիկ» մանկապարտեզի տնօրենը 2015 թվականի մայիսից մինչև 2018 թվականի հունիսը, մանկապարտեզի տարբեր հաստիքներում աշխատանքի է հրամանագրել 7 քաղաքացու, որոնք բոլորն էլ իր մտերիմներն են, փաստացի չեն հաճախել աշխատանքի, իսկ նրանց անվամբ դուրս գրված, առանձնապես խոշոր չափերի՝ ընդհանուր մոտ 3.700.000 դրամ կազմող աշխատավարձերի գումարը տնօրենը յուրացրել է:

Директор одного из ереванских детсадов подозревается в присвоении около 3,7 млн. драмов 11/07/2018   12:03  |  Криминальная хроника
По материалам, подготовленным в управлении по противодействию коррупции и преступлениям против экономической деятельности Полиции на основании оперативной информации, поступившей из Службы национальной безопасности Армении, в Ереване раскрыт новый случай присвоения денег  в особо крупных размерах. Об этом сообщает пресс-служба Полиции.
Согласно сообщению, в результате проведенных масштабных оперативно-розыскных действий правоохранители установили, что директор детского сада "Лаптерик" с мая 2015 года до июня 2018 года распорядился о принятии на работы на семи человек на различные ставки.  Сообщается, что все они являлись его близкими знакомыми и фактически не приходили на работу. Выписанную на их имя в качестве зарплаты сумму в особо крупных размерах – порядка  3,7 млн. драмов, директор присвоил. По факту присвоения возбуждено уголовное дело.
“Предпринимаются меры для установления всех обстоятельств произошедшего. Предварительное следствие продолжается”, - отмечается в сообщении.