«Հանրապետություն» կուսակցությունը կմասնակցի Աժ արտահերթ ընտրություններին.Արամ Սարգսյան 11/05/2018   11:02  |  Քաղաքական
«Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ, ԱԺ պատգամավոր Արամ Սարգսյանը հայտարարել է խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններում միայնակ մասնացելու մասին։
«Շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր նրանց, ովքեր հավատում էին «Լույս» դաշինքի առաքելությանն ու հաջողությանը: Ներողություն եմ խնդրում, որ դաշինքն այլևս չկա։ Համոզված եղեք, որ մենք առանձին-առանձին էլ գործելու ենք ի շահ պետության ու ժողովրդի, և այս հարցում այլընտրանք չկա:
«Հանրապետությունը» մասնակցելու է Աժ արտահերթ ընտրություններին` իր ծրագրերն ու գաղափարները իրականացնելու նպատակով: Մնացածը առաջիկայում...», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արամ Սարգսյանը։
Հիշեցնենք, որ դաշինքի մաս կազմող Լուսավոր Հայաստան կուսակցությունը եւս նախօրեին հայտարարել է արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին միայնակ մասնակցելու մասին։
21:47 01/11/2018  |  ՔաղաքականԱԺ արտահերթ ընտրությունները կանցկացվեն դեկտեմբերի 9-ին. նախագահը հրամանագիր է ստորագրել
14:43 22/10/2018  |  Ընտրական իրավունքՔաղաքական ուժերի հնարավորությունները հետհեղափոխական ընտրություններում այդքան էլ մեծ չեն.Արամ Սարգսյան
14:30 22/10/2018  |  Ընտրական իրավունքՀՅԴ-ն անընդունելի է համարում ընթացիկ դեկտեմբերին արտահերթ ընտրությունների անցկացումը, բայց՝ կմասնակցի
23:10 16/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ-ն իրավունքի ուժով արձակվելուց հետո կպահպանի իր լիազորություններն ամբողջ ծավալով մինչև նոր կազմավորված ԱԺ-ի առաջին նստաշրջանը
18:20 16/10/2018  |  ՔաղաքականՀՀԿ-ն կքննարկի Ընտրական օրենսգրքի բարեփոխումների փաթեթին կողմ կամ դեմ քվեարկելու հարցը
17:12 16/10/2018  |  ՔաղաքականՔաղաքական զարգացումների մեջ տրամաբանության պետք է լինի, 7 հոգով թեկնածու առաջադրելը լուրջ չէ . Ռուստամյան

Партия "Республика" определилась с форматом участия в досрочных выборах в парламент Армении 11/05/2018   11:06  |  Политика
Депутат Национального собрания Армении, председатель партии "Республика" Арам Саркисян распространил заявление по поводу формата участия в досрочных выборах в парламент, намеченных  на 9-е декабря.
Накануне партия "Светлая Армения" сообщила, что по итогам проведенных обсуждений с партией "Республика" приняла решение о самостоятельном участии в предстоящих выборах в НС.
"Партия "Республика" примет участие во внеочередных парламентских выборах с целью реализации своих программ и идей", - написал Арам Саркисян на своей странице в соцсети Facebook
Арам Саркисян поблагодарил всех, кто верил в миссию и успех блока "Луйс" и принес извинения за то, что блока отныне не существует.
"Будьте уверены, что мы по отдельности будем действовать в интересах государства и народа, и в этом вопросе альтернативы нет", - подчеркнул он.
Ранее в партии "Гражданский договор", лидером которой является исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян, заявили, что они пойдут на выборы в формате блока "Мой шаг".
В декабре 2016 году партии "Гражданский договор", "Светлая Армения" и "Республика" объединились в блок "Елк", который прошел в парламент по итогам парламентских выборах 2017 года.