ԱԱԾ տնօրենի ու ՀՔԾ պետի գաղտնալսման գործով քննիչ հանձնաժողովի նիստին հրավիրվել է Քոչարյանի նկատմամբ կալանքի որոշում կայացրած դատավոր Վաչե Մարգարյանը 11/02/2018 12:49 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱԱԾ տնօրենի ու ՀՔԾ պետի խոսակցության գաղտնալսման դեպքով ԱԺ-ում ստեղծված Քննիչ հանձնաժողովի նիստին հրավիրվել է Ռոբերտ Քոչարյանի հանդեպ կալանքի որոշում կայացրած դատավորը՝ Վաչե Մարգարյանը։
Հիշեցնենք, վերջինիս մասին խոսվում է Արթուր Վանեցյանի ու Սասուն Խաչատրյանի գաղտնալսված հեռախոսազրույցում։
Հանձնաժողովի անդամների որոշմամբ նիստն անցկացվում է դռնփակ։
Մեկնարկից առաջ Քննիչ հանձնաժողովի նախագահ Գևորգ Կոստանյանը հիշեցրել է ինչպես հանձնաժողովի անդամներին, այնպես էլ՝ դատավոր Վաչե Մարգարյանին, որ հանձնաժողովի քննարկման արդյունքների մասին որևէ տեղեկատվություն հայտնել մամուլին կամ հանրությանն այլ կերպ տեղեկացնել, իրենք չեն կարող։

На заседание следственной комиссии по прослушке глав двух силовых ведомств пригласили судью, вынесшего решение об аресте Кочаряна 11/02/2018   13:11  |  Пресса
Судья Ваче Маргарян, который вынес решение об аресте Роберта Кочаряна, приглашен на заседании комиссии, созданной в парламенте Армении в связи с прослушкой телефонных переговоров начальника Специальной следственной службы Сасусна Хачатряна и директора Службы национальной безопасности Артура Ванецяна.
Напомним, Хачатрян и Ванецян в прослушанном телефонном разговоре речь идет и о вышеупомянутом судье.
Заседание по решению членом комиссии пройдет за закрытыми дверями.
Перед началом заседания председатель следственной комиссии Геворк Костанян напомнил как членам комиссии, так и судье Ваче Маргаряну о том, они не могут предоставить прессе или общественности какой-либо информации о результатах обсуждения.