ԱԺ արտահերթ ընտրությունները կանցկացվեն դեկտեմբերի 9-ին. նախագահը հրամանագիր է ստորագրել 11/01/2018   21:47  |  Քաղաքական
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել ԱԺ արտահերթ ընտրություններ նշանակելու մասին:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հրամանագրում, մասնավորապես ասվում է.
«Հիմք ընդունելով Սահմանադրության 92-րդ և 93-րդ հոդվածների պահանջները և հաշվի առնելով Սահմանադրության 149-րդ հոդվածի 3-րդ մասի համաձայն Ազգային ժողովի՝ իրավունքի ուժով արձակումը.
Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունը նշանակել 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-ին:
2. Սույն հրամանագիրն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից»:
14:43 22/10/2018  |  Ընտրական իրավունքՔաղաքական ուժերի հնարավորությունները հետհեղափոխական ընտրություններում այդքան էլ մեծ չեն.Արամ Սարգսյան
14:30 22/10/2018  |  Ընտրական իրավունքՀՅԴ-ն անընդունելի է համարում ընթացիկ դեկտեմբերին արտահերթ ընտրությունների անցկացումը, բայց՝ կմասնակցի

Президент Армении утвердил дату досрочных выборов в парламент 11/02/2018   00:07  |  Политика
Президент Армении Армен Саркисян подписал в четверг указ о назначении внеочередных выборов в Национальное собрание Армении на 9 декабря 2018 года.Об этом сообщает пресс-служба президента.
Президент подписал указ, приняв за основу требования статьи 92-й (Внеочередные выборы в Национальное Собрание) и статьи 93-й (Назначение выборов в Национальное Собрание) Конституции Армении и с учетом роспуска парламента в силу права в соответствии с частью 3-й статьи 149-й (Избрание и назначение Премьер-министра) Конституции.
Как сообщила пресс-секретарь Центральной избирательной комиссии Армении Эрмине Арутюнян на своей странице в Facebook, 2-го ноября на внеочередном заседании ЦИК утвердит график основных мероприятий по подготовке к досрочным выборам в парламент.