Համաներումը կտարածվի շուրջ 6500 անձի վրա. Զեյնալյան 10/31/2018   11:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Համաներում հայտարարելու մասին օրենքի նախագիծն ընդունվելու դեպքում կտարածվի 6500 անձի վրա։ Այս մասին այսօր ԱԺ-ում հայտարարեց հարցը զեկուցող Արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանը։
Ըստ նրա՝ այս տարվա Համաներումը կունենա ամենաշատ շահառուն նախորդ տարիներին հայտարարված համաներումների համեմատությամբ։
Բայցի այդ՝ նրա հրապարակած տվյալների համաձայն՝ նշված 6500 շահառուներից 660-ը դատապարտյալներ են, այսինքն՝ ՔԿՀ-ներում պահվող դատապարտված անձանց մոտ 36 տոկոսը։
Ընդ որում՝ այս թիվը կարող է փոխվել, քանի որ քննարկումների արդունքում նախագիծը որոշ փոփոխություն է կրել եւ ժամկետների շեմերը փոխվել են։
13:46 25/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀամաներման մասին նախագիծը հանվել է հոկտեմբերի 29-ի ԱԺ արտահերթ նիստի օրակարգից

И.о. главы Минюста Армении озвучил число лиц, попадающих под амнистию 10/31/2018   12:06  |  Лента новостей
Проект закона об объявлении амнистии в случае его принятия распространится на 6500 человек. Об этом заявил исполняющий обязанности министра юстиции Армении Артак Зейналян, представляя законопроект на внеочередном заседании парламента.
По словам Зейналяна, под планируемую к объявлению в текущем году амнистию попадут больше людей, нежели в предыдущие годы.
Кроме того, согласно опубликованным им данным,  660 из 6500 бенефициаров – осужденные лица, то есть порядка 36% осужденных, содержащих в УИУ.
Причем, эта цифра может измениться, поскольку по итогам обсуждений проект потерпел определенные изменения, в частности, изменились пороги сроков.