Ռուս սահմանապահները ձերբակալել են հայ-թուրքական սահմանն ապօրինի հատած հերթական անձին 10/29/2018   12:07  |  Քրեական խրոնիկոն
Ռուս սահմանապահները ձերբակալել են հայ-թուրքական սահմանն ապօրինի հատած անձի: Արտաշատի սահմանապահ ջոկատի սահմանապահները ձերբակալել են Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանն ապօրինի հատած անձի, ում մոտ փաստաթղթեր չեն հայտնաբերվել: Նախնական տվյալներով սահմանախախտը Աֆղանստանի Իսլամական Հանրապետության քաղաքացի է:
Նշվում է, որ սահմանախախտը կյանքի լավագույն պայմանների փնտրտուքներով  առանց խոչընդոտների հատել է պակիստանա-աֆղանական, աֆղանա-իրանական, իրանա-թուրքական սահմանները և միայն Հայաստան մտնելու փորձի ժամանակ ձերբակալվել է ռուս սահմանապահների կողմից:

Неизвестный беспрепятственно пересёк три госграницы и был задержан при попытке проникнуть Армении 10/29/2018   12:37  |  Криминальная хроника
На участке Арташатского пограничного отряда задержан неизвестный без документов, который незаконно пересёк государственную границу Армении. Об этом сообщает пресс-служба Пограничного управления ФСБ России в республике.
По предварительным данным, он является гражданином Исламской Республики Афганистан.
Нарушитель границы, в поисках лучших условий жизни, безнаказанно пересёк пакистано-афганскую, афгано-иранскую и ирано-турецкую границу, и только при попытке проникнуть в Армению, был задержан российскими пограничниками.