Հրաչյա Սարգսյանը նշանակվեց Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ 10/29/2018   16:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի քաղաքապետարանի հոկտեմբերի 29-ին հրավիրված արտահերթ նիստում ավագանու որոշմամբ Հրաչյա Սարգսյանը նշանակվեց քաղաքապետի առաջին տեղակալ: Հարցին կողմ քվեարկեցին ավագանու 55 անդամներից 52-ը, դեմ` ավագանու մեկ և ձեռնպահ՝ 2 անդամ:
Հրաչյա Սարգսյանը ավագանու անդամներին ներկյացնելով իր ինքնակենսագրությունը, նշեց, որ քաղաքապետարանում և Երևանում արդյունավետ բարեփոխուների կատարման համար առաջնորդվելու է ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրերի փաստաթղթերում ընդգրկված «Լավ կառավարում» սկզբունքով, որտեղ կարևոր են օրենքի գերակայությունը, թափանցիկությունը, ներգրավվածությունը, օպերատիվությունը և այլն:
«Այս մոտեցումները հնարավորություն կտան իրականացնել ինստիտուցիոնալ բարեփոխումներ` միտված քաղաքի երկարաժամկետ զարգացմանը»,-նշեց Հրաչյա Սարգյանը:

Грачья Саркисян назначен первым вице-мэром Еревана 10/29/2018   17:16  |  Лента новостей
Грачья Саркисян назначен первым заместителем мэра Еревана. Соответствующее решение было принято на внеочередном заседании Совета старейшин Еревана в понедельник, 29-го октября.
За кандидатуру Саркисяна проголосовали 52 из 55 членов горсовета, один – "против" и двое воздержались.
Представляя присутствующим  свою биографию, Грачья Саркисян отметил, что для реализации эффективных реформ в Ереване  будет руководствоваться принципом "Хорошее управление", включенным в документы Программы развития ООН, где важны верховенство права, прозрачность, участие, оперативность и т.д.
"Этот подход позволит реализовать институциональные реформы, нацеленные на долгосрочное развитие города", - отметил Грачья Саркисян.