Կան պետությունների շահերի բախում, որոնք կարող են նաև թույլ չտալ «Հոկտեմբերի 27»-ի բացահայտումը. Արմեն Սարգսյան 10/27/2018   12:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի եղբոր՝ Արմեն Սարգսյանի կարծիքով, Նիկոլ Փաշինյանը կամք կդրսեւորի «Հոկտեմբերի 27»-ի գործի քննությունը վերսկսելու, ոճիրը բացահայտելու համար։
«Կարծում եմ, որ Նիկոլ Փաշինյանը մեծ ցանկություն ունի և ապագայում կամք է դրսևորելու, որ այս գործը վերաբացվի, վերաքննվի։ Այլ հարց է, թե ինչքանով կհասնենք արդյունքի կամ ինչ արդյունքի կհասնենք։ Դա ապագայում կերևա, բայց որ հավատում եմ, որ Նիկոլ Փաշինյանը կուզենա և ցանկություն ունի չբացահայտված էս տեսակի ոճիրներ բացահայտելու, այդ կամքն ունի», - ասաց Արմեն Սարգյանը։
Նա նշեց, որ այս պահին անձամբ որևէ մեկին չի տեսնում որպես Հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության պատվիրատու։
«Եթե իմանամ, որ անձամբ որևէ մեկը կատարել է, և ինքն է կատարել, էնքան նամուս ու թասիբ ունեմ, ես իմ հաշիվները կմաքրեմ իր հետ», - ասաց Արմեն Սարգսյանը։
Նա չբացառեց, որ մինչ այս կամ չեն ցանկացել, որ բացահայտվի ոճրագործությունը, կամ կա շահերի բախում. «Կամ կան պետությունների շահերի բախում, որոնք կարող են նաև թույլ չտալ կամ չցանկանալ, որ բացահայտվի»։
12:35 27/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարը և ԱԺ նախագահը հարգանքի տուրք մատուցեցին հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակին
09:56 27/10/2018  |  ՄամուլՈ՞ւմ պատվերն էր կատարում Նաիրի Հունանյանի բանդան. «Ժողովուրդ»
12:38 16/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀոկտեմբերի 27-ի հայտնի ցուցակը, որը մինչ օրս չէր հրապարակվել. 168.am
10:01 19/07/2018  |  ՄամուլՇմայսի հորեղբորորդին, «օրենքի տառին համապատասխան», դիմել է գլխավոր դատախազին. «Հրապարակ»
10:08 27/06/2018  |  ՄամուլՌոբերտ Քոչարյանի և Հոկտեմբերի 27-ի գլխավոր ոճրագործի միջև եղե՞լ է ուղիղ խոսակցություն. «Ժողովուրդ»
10:00 14/11/2017  |  Մամուլ«Հոկտեմբերի 27»-ի գործով Էդիկ Գրիգորյանի մահը ոչ պատշաճ բուժսպասարկման արդյունք էր. խաղաքարտերը կփոխվե՞ն. «Ժամանակ»
11:07 03/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՄահացել է Հոկտեմբերի 27-ի գործով ցմահ ազատազրկման դատապարտյալ Էդվարդ Գրիգորյանը
17:23 27/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԶինված ուժերի ղեկավար կազմն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն
13:30 27/10/2017  |  ՔաղաքականՔաղաքական հիմքեր չկան. Արա Բաբլոյանը՝ Հոկտեմբերի 27-ի մասին
13:13 27/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՎազգեն Սարգսյանը կհպարտանար Հայաստանի գրանցած առաջընթացով. Վիգեն Սարգսյան

Брат Вазгена Саркисяна: есть столкновение интересов государств, которые могут не допустить раскрытия теракта 27 октября 10/27/2018 13:26 | Лента новостей
Брат бывшего премьер-министра Армении спарапета Вазгена Саркисяна – Армен Саркисян- считает, что исполняющий обязанности главы правительства РА Никол Пашинян проявит волю для возобновления расследования дела о теракте в парламенте 27 октября 1999 года и раскрытия преступления.
“Полагаю, что Никол Пашинян в будущем проявит волю, чтобы возобновить расследование этого дела. А возымеет ли это результат, это уже другой вопрос. Я верю, что Никол Пашинян захочет раскрыть такого рода нераскрытые преступления, у него есть на это воля”, - сказал Армен Саркисян.
Он отметил, что в данный момент он лично не видит ни в ком заказчика теракта 27 октября.
Он не исключил, что до сих пор либо не было желания раскрывать преступление, либо имеет место столкновение интересов.
“Или имеет место столкновение интересов государств, которые также могут не допустить или не захотеть, чтобы преступление было раскрыто”, - сказал Армен Саркисян.