ԲՀԿ ողջ քաղաքական թիմը համարում է, որ իրենց նախընտրական ցուցակը պետք է գլխավորի Գագիկ Ծառուկյանը 10/26/2018 12:24 | Քաղաքական
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ողջ քաղաքական թիմը համարում է, որ արտահերթ խորհրդարանական ընտրություներում կուսակցության նախընտրական ցուցակը պետք է գլխավորի Գագիկ Ծառուկյանը: ԱԺ ճեպազրույցում այս մասին հայտարարեց «Ծառուկյան» խմբակցության անդամ Վահե Էնֆիաջյանը:
«Փորձելու ենք առավելագույն մասնակցություն ունենալ երկրի քաղաքական կյանքին: Մեր ողջ քաղաքական թիմը համարում է, որ կուսակցության ցուցակը պետք է առաջնորդի Գագիկ Ծառուկյանը»,-ասաց Էնֆիաջյանը:
Նրա կարծիքով՝ անկախ ավագանու ընտրություններին գրանցած արդյունքներից, քաղաքական ուժը պետք է ձգտի առավելագույն մասնակցություն ունենալ ընտրություններում: Նա նշեց, որ իրենք պաքարելու են առավելագույն ձայներ ստանալու, իրենք ծրագրերն ու անելիքներն իրականացնելու համար: Էնֆիաջյանի կարծիքով՝ իրենց խմբակցությունը շատ մեծ կադրային պոտենցիալ ու հավակնություններ ունի, սակայն որոշողը ժողովուրդն է:

В ППА считают, что предвыборный список партии на досрочных выборах в парламент Армении должен возглавить Гагик Царукян 10/26/2018   12:46  |  Политика
Вся политическая команда “Процветающей Армении” считает, что предвыборный список партии на досрочных выборах в парламент Армении должен возглавить Гагик Царукян. Об этом заявил член парламентской фракции “Царукян” Ваге Энфиаджян на брифинге в НС в пятницу.
“Мы попытаемся принять максимум участия в политической жизни страны. Наша политическая команда в полном составе считает, что предвыборный список должен возглавить Гагик Царукян”, - сказал Ваге Энфиаджян.
По его мнению, вне зависимости от результатов голосования на выборах в Совет старейшин Еревана, политсила должна стремиться к участию в выборах. Он отметил, что они будут бороться за максимум голосов для реализации своих программ.
По словам Энфиаджяна, их фракция обладает большим кадровым потенциалом и амбициями, однако решение за народом.