Համաներման նախագիծը քննարկելու համար կհրավիրվի արտահերթ նիստ 10/25/2018 12:53 | ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարության այսօրվա նիստին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահին առաջարկվեց գումարել ԱԺ արտահերթ նիստ: ԱԺ նիստը կգումարվի հոկտեմբերի 31-ին՝ ժամը 11:00-ին:
Առաջարկվում է նիստի օրակարգում ընդգրկել «Էրեբունի-Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակի և Հայաստանի առաջին հանրապետության անկախության հռչակման 100-ամյակի կապակցությամբ քրեական գործերով համաներում հայտարարելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի նախագիծը:
Նշենք, որ արտահերթ նիստ է նախատեսվում նաեւ հոկտեմբերի 29-ին՝ ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների օրինագիծը կրկին քվեարկելու համար։

Внеочередное заседание парламента Армении будет созвано для рассмотрения законопроекта об амнистии 10/25/2018   13:24  |  Лента новостей
Правительство Армении на заседании в четверг предложило Национальному собранию созвать  в 11:00  31-го октября внеочередное заседание.
Предлагается включить в повестку дня заседания  проект закона РА “Об объявлении амнистии по уголовным делам в связи с 2800-летием основания Эребуни-Еревана и 100-летием провозглашения независимости Первой Республики Армения”.
Напомним, внеочередное заседание планируется также совать 29-го октября для обсуждения проекта поправок в Избирательных кодекс Армении.