Սեյրան Օհանյանի քենու ինքնասպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 10/25/2018 17:30 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Արաբկիր քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի քենու՝ Լուիզա Խաչատրյանի մահվան դեպքի առթիվ։ Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի
ՔԿ -ի հաղորդագրության մեջ, մասնավորապես, ասվում է,
«2018 թվականի հոկտեմբերի 25-ի առավոտյան ոստիկանության Արաբկիրի բաժին հաղորդում է ստացվել, որ Դավթաշենի կամրջի տակ հայտնաբերվել է կնոջ դի:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը, և դեպքի վայրի զննությամբ՝ Դավթաշեն կամրջի տակ՝ Հրազդանի կիրճ կոչվող վայրում, հայտնաբերվել է Երևանի բնակչուհի, 1973թ. Լ.Խաչատրյանի դին՝ բազմաթիվ մարմնական վնասվածքներով։
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ կնոջ մահվան դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ»։
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել է, որ ինքնասպանություն գործած անձը Սեյրան Օհանչյանի կնոջ քույրն է, մասնագիտությամբ բժիշկ, ով աշխատում էր Հանրապետական ծննդատանը։ Նա ամուսնացած է և ունի երեխաներ։ Հարազատները ցնցված են նրա այս քայլից, սակայն նրանցից մեկը «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ վերջին շրջանում նա գտնվում էր դեպրեսիայի մեջ, ընդունում էր դեղահաբեր։ Բացառված չէ, որ նման ծայրահեղ քայլի է գնացել դրանց ազդեցության տակ։

Уголовное дело возбуждено по факту самоубийства свояченицы Сейрана Оганяна 10/25/2018   18:10  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту смерти свояченицы бывшего министра обороны Армении Сейрана Оганяна - Луизы Хачатрян. Об этом сообщается на странице СК в соцсети Facebook.
Утром 25-го октября 2018 года в арабкирский отдел Полиции поступило сообщение о том, что под Давташенским мостом обнаружено тело женщины.
На место немедленно выехала оперативно-следственная группа. При осмотре места происшествия в Разданском ущелье было обнаружено тело жительницы Еревана(1973 г.р.) с множественными травмами.
"Арабкирским отделом следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110 УК  РА. Назначена судмедэкспертиза тела. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств смерти женщины", - отмечается в сообщении.
Ранее ИА "Фактинфо" сообщило, что покончившая жизнь самоубийством женщина является свояченицей бывшего министра обороны Армении Сейрана Оганяна, врач по специальности. Она работала в роддоме Республиканской больнице в Ереване.
Родственники потрясены ее поступком. Один из них в беседе с корреспондентом “ФактИнфо" рассказал, что она в последний период находилась в депрессивном состоянии и принимала таблетки. Не исключено, что она пошла на этот крайний шаг под их воздействием.