Օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 26-ի ցերեկը կնվազի 8-10, 27-ի գիշերը՝ 6- աստիճանով 10/25/2018 12:45 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Օդերևութաբաններն զգուշացնում են՝ հոկտեմբերի 25-ի ցերեկը և 26-ի գիշերը Լոռիում, Գեղարքունիքում, Կոտայքում և Սյունիքում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 25-30 մ/վ։ Հոկտեմբերի 26-ին հանրապետության առանձին շրջաններում սպասվում է ամպրոպային բնույթի ինտենսիվ անձրևներ:
Հոկտեմբերի 27-ի լույս 28-ի գիշերը եղանակի պարզեցման և արկտիկական ցուրտ օդային հոսանքների ներթափանցմամբ պայմանավորված Արարատի և Արմավիրի մարզերում օդում սպասվում է 0…-2, իսկ հողի մակերևույթին` -3…-4 աստիճան ցուրտ։
Հանրապետության տարածքում հոկտեմբերի 25-ի ցերեկը շրջանների զգալի մասում, 26-ին, 27-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ բոլոր շրջաններում, 27-ի ցերեկը Սյունիքում և Արցախում սպասվում են տեղումներ։ Հոկտեմբերի 28-30-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ հարավ-արևմտյան` 3-8 մ/վ, 25-ին, 26-ի գիշերն առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 25-30 մ/վ։
Օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 26-ի ցերեկը կնվազի 8-10, 27-ի գիշերը՝ 6-7, 28-ի գիշերը ևս 4-5 աստիճանով։
Երևան քաղաքում հոկտեմբերի 25-ի ցերեկը սպասվում է անձրև, 26-ին և 27-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ: Հոկտեմբերի 27-ի ցերեկը, 28-30-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հոկտեմբերի 25-ին, 26-ի գիշերը սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-22 մ/վ։

Дожди и резкое похолодание ожидаются в Армении на неделе 10/25/2018   13:05  |  Информационная платформа
Армгидрометцентр предупреждает об интенсивных осадках и сильном ветре в ряде областей Армении.
В частности, как отмечается в сообщении пресс-службы, сегодня днем и завтра ночью в Лори, Гегаркунике, Котайке и Сюнике ожидается усиление порывов ветра до 25-30 м/сек. 26-го октября в отдельных районах прогнозируются грозовые дожди.
27-го октября и в ночь на 28-е октября в связи с прояснением погоды и проникновением арктических холодных воздушных потоков столбик термометра в Араратской и Армавирской областях опустится до 0…-2 градусов. Температура поверхности почвы понизится до -3…-4 градусов.
Синоптики рекомендовали жителям вышеуказанных областей собрать урожай.
В большинстве регионов Армении сегодня днем и завтра ожидаются дожди.
Осадки прогнозируются время от времени и завтра, а также 27-го октября во всех областях и 27-го октября днем  - в Сюнике и Арцахе.  В субботу и 28-30 октября в республике установится погода без осадков.
Ветер будет юго-западным, до 3-8 м/сек..25-го октября и в ночь на 26-е октября в отдельных районах возможно усиление ветра до 25-30 м/сек..
Температура воздуха 26-го октября понизится на 8-10 градусов, 27-го октября ночью – на 6-7 градусов, а 28-го октября – еще на 4-5 градусов.
В Ереване сегодня днем и завтра ожидаются дожди.
Осадки прогнозируются и 26 октября и в субботу ночью. 27 октября днем и 28-30 октября в столице установится погода без осадков. 25-26 октября возможно усиление ветра до 17-22 м/сек..