Ընտրական օրենսգրքի փոփոխություններին կողմ քվեարկած ՀՀԿ-ական պատգամավորը վայր է դնում մանդատը 10/24/2018   10:17  |  Քաղաքական
Ազգային ժողովի Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը վայր է դնում պատգամավորական մանդատը, այսօր ԱԺ-ի հերթական նիստի մեկնարկին հայտարարեց ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը։
Հիշեցնենք, որ նա հոկտեմբերի 22-ին կողմ էր քվեարկել  Ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին կառավարության ներկայացրած նախագծին, թեև  ՀՀԿ խմբակցությունը հայտարարել էր, որ դեմ է դրան։
17:58 23/10/2018  |  Քաղաքական«ՀՀԿ-ից ով աթոռակռիվ էր տալիս՝ արդեն վաղուց Նիկոլ Փաշինյանի ջատագովն է դարձել». Էդուարդ Շարմազանովը՝ Ալեն Սիմոնյանին. 168.am
17:42 23/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ նախագահի որոշմամբ կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ
16:57 23/10/2018  |  ՔաղաքականՄեզ հետ ուլտիմատումներով, վերջնագրերով չի ստացվի.Արմեն Ռուստամյան
15:24 23/10/2018  |  ՔաղաքականՀոկտեմբերի 29-ին արտահերթ նիստում կրկին քվեարկության կդրվի ընտրական օրենսգիրքը
13:26 23/10/2018  |  ՔաղաքականՃիշտ չէ պատասխանատվությունը ընդդիմության վրա գցել. Արա Բաբլոյան
12:34 23/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀԿ-ից որոշ պատգամավորներ միացել են ԱԺ արտահերթ նիստ հրավիրելու ստորագրահավաքին, իսկ ՀՅԴ-ն չի միացել
11:39 23/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՏիգրան Ուրիխանյանը ԸՕ չընդունումը ՀՀԿ-ի՝ խորհրդարանում կրկին զգալի ներկայություն ապահովելու փորձ է համարում

Проголосовавшая за поправки в Избирательный кодекс депутат парламента от РПА решила сложить мандат 10/24/2018   10:30  |  Политика
Депутат Национального собрания РА Рузанна Мурадян от фракции Республиканской партии Армении представила прошение об отставке. Об этом перед началом специального заседания парламента заявил спикер НС Ара Баблоян.
"Если в течение одной недели после обнародования отставки депутат письменным заявлением не отзывает свое заявление об отставке, то составляется протокол о прерывании его полномочий, который подписывает и опубликовывает председатель Национального Собрания. Отставка считается принятой с момента опубликования протокола", – напомнил он.
Напомним, что 22-го октября Рузанна Мурадян проголосовала за законопроект о внесении поправок в Избирательный кодекс Армении, хотя фракция РПА заявила, что выступает против проекта.