Հայաստանն ակնկալում է միջազգային ֆինանսական ինստիտուտների ակտիվ մասնակցությունը մեր երկրում տարբեր ծրագրերի իրականացմանը 10/24/2018 13:15 | ԼՐԱՀՈՍ
Աշխատանքային այցով Շվեյցարիայի Համադաշնությունում գտնվող նախագահ Արմեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 24-ին Ժնևում հանդիպել է ՄԱԿ-ի Առևտրի և զարգացման համաժողովի (UNCTAD) գլխավոր քարտուղար Մուքիսա Քիթուիի հետ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմը:
Հանրապետության նախագահը կարևորել է ՄԱԿ-ի Առևտրի և զարգացման համաժողովի օժանդակությունը մեր երկրի տնտեսությանը։
Նշելով, որ տնտեսությունը տարբեր ոլորտներում, մասնավորապես՝ տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ, կրթություն, գյուղատնտեսություն, Հայաստանն ունի մեծ ներուժ և հավակնոտ ծրագրեր, նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ մեր երկիրն ակնկալում է միջազգային ֆինանսական ինստիտուտների ակտիվ մասնակցությունը տարբեր ծրագրերի իրականացմանը։
ՄԱԿ-ի Առևտրի և զարգացման համաժողովի գլխավոր քարտուղարն իր հերթին բարձր է գնահատել Հայաստանի աճող ներգրավվածությունը տարբեր ծրագրերում:
Հանդիպման ժամանակ զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի ներդրումային քաղաքականությանը, արտաքին պարտքի կառավարմանը և համագործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր:

Армения ожидает активного участия международных финансовых институтов в реализации разных проектов в стране 10/24/2018   14:03  |  Лента новостей
Находящийся с рабочим визитом в Швейцарской Федерации президент Армении Армен Саркисян 24 октября в Женеве встретился с генеральным секретарём Конференции ООН по торговле и развитию (UNCTAD) Мукисой Китуи.
Как сообщает пресс-служба президента, Армен Саркисян подчеркнул важное значение помощи UNCTAD экономике нашей страны.
Отметив, что Армения имеет большой потенциал и амбициозные программы в различных отраслях экономики, в частности, в информационных технологиях, образовании, сельском хозяйстве, Президент Саркисян заявил, что наша стран ожидает активного участия международных финансовых институтов в реализации разных проектов.
Генеральный секретарь UNCTAD в свою очередь высоко оценил растущее участие Армении в различных программах.
Во время встречи собеседники обсудили инвестиционную политику Армении, вопросы, касающиеся управления внешним долгом и расширения сотрудничества.