Դատարանը վարույթ է ընդունել ընդդեմ Արթուր Վանեցյանի՝ Սեդրակ Քոչարյանի ներկայացրած հայցադիմումը 10/23/2018   12:16  |  Քաղաքացիական իրավունք
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ Աիդա Դավթյանի նախագահությամբ, որոշում է կայացրել վարույթ ընդունել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդու՝ Սեդրակ Քոչարյանի ներկայացուցչի հայցադիմումն ընդդեմ ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանի։
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել է, որ Սեդրակ Քոչարյանը սեպտեմբերի 20-ին հայցադիմում է ներկայացրել՝ զրպարտության դիմաց փոխհատուցում ստանալու և հրապարակայնորեն հերքելու պահանջի մասին։
Վարույթ ընդունելու մասին որոշումը դատարանը կայացրել է հոկտեմբերի 18-ին, իսկ դատական նիստի օրը դեռ նշանակված չէ։
12:28 16/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎտանգները միշտ կան, պետք չէ թուլանալ. ԱԱԾ տնօրենը՝ սաբոտաժի հավանականության մասին
19:11 15/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՉենք կարող 20 տարվա փչացրածը 20 օրում շտկել. Վանեցյան
09:34 28/09/2018  |  ՄամուլԱրթուր Վանեցյանն իր ընտանիքը, երեխաներին երկրից դուրս է հանել՝ անվտանգության նկատառումներից ելնելով. «Իրատես de facto»

Суд в Ереване принял к производству иск сына Роберта Кочаряна против Артура Ванецяна 10/23/2018   12:28  |  Гражданское право
Ереванский суд общей юрисдикции под председательством судьи Аиды Давтян постановил принять к производству иск представителя сына второго президента Армени Рбоерта Кочаряна Седрака Кочаряна против директора Службы национальной безопасности Артура Ванецяна.
Ранее сообщалось, что 20-го сентября Седрак Кочарян подал иск, требуя компенсации за клевету и публичного опровержения высказываний.
Решение о принятии иска к производству было вынесено 18-го октября. Дата  судебного заседания пока не назначена.