Նախագահ Սարգսյանը մեկնում է Ժնև 10/22/2018 10:49 | ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 22-ից 25-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Շվեյցարիայի Համադաշնություն: Նախագահը Ժնևում կմասնակցի ՄԱԿ-ի Առևտրի և զարգացման կոնֆերանսի (UNCTAD) երկամյա պարբերականությամբ կազմակերպվող վեցերորդ Համաշխարհային ներդրումային համաժողովին (World Investment Forum 2018), որն այս տարի անցկացվում է «Ներդրումներ՝ հանուն կայուն զարգացման» խորագրով:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ելույթով hանդես կգա համաժողովի շրջանակում կայանալիք Գլոբալ առաջնորդների վեհաժողովում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ժնևում կմասնակցի նաև «Crans Montana» միջազգային հեղինակավոր ֆորումի 20-րդ տարեկան նստաշրջանի բացմանը և տեղական ու գլոբալ անվտանգության խնդիրներին նվիրված քննարկումներում հանդես կգա որպես գլխավոր բանախոս:
Crans Montana Forum-ը միջազգային համագործակցությունը խրախուսող ազդեցիկ հարթակ է, որի տարեկան միջոցառումներին, ավելի քան 100 երկրի առանցքային դերակատարներ, ոչ պաշտոնական մթնոլորտում քննարկում են սոցիալական, տնտեսական խնդիրներ, անվտանգության հետ կապված կարևորագույն հարցեր:

Президент Армении примет участие в Международном инвестиционном форуме в Женеве 10/22/2018   11:26  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян примет участие в Международном инвестиционном форуме в Женеве и международном форуме "Crans Montana". Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
Армен Саркисян с 22-го по 25-е октября будет находиться с рабочим визитом в Швейцарии.
Президент Армении примет участие в Шестом международном инвестиционном форуме (World Investment Forum 2018), организуемом Конференцией ООН по торговле и развитию (UNCTAD). В этом году форум проходит под названием "Инвестиции - во имя стабильного развития".
Армен Саркисян выступит с речью на саммите мировых лидеров, который пройдет в рамках форума.
Президент Армении также примет участие в открытии 20-й ежегодной сессии престижного международного форума "Crans Montana" и станет главным спикером в ходе обсуждений, посвященных вопросам местной и глобальной безопасности.
Форум "Crans Montana" является влиятельной площадкой, стимулирующей международное сотрудничество, в ежегодных мероприятиях которой принимают участие ключевые акторы из более 100 стран. В неофициальной обстановке они обсуждают важнейшие вопросы, связанные с социальными, экономическими проблемами, а также проблемами безопасности.