Երեկոյան ժամերին առանձին շրջաններում սպասվում է անձրև 10/22/2018   13:22  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում հոկտեմբերի 22-ի ցերեկը, 24-25-ը շրջանների զգալի մասում, 23-ին` հատկապես երեկոյան ժամերին, առանձին շրջաններում, 26-ին ժամանակ առ ժամանակ բոլոր շրջաններում սպասվում է անձրև։ Հոկտեմբերի 27-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ հարավ-արևմտյան` 3-8 մ/վ, 25-ին, 26-ի գիշերը առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ։
Օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 26-ի ցերեկը և 27-ի գիշերը կնվազի 7-9 աստիճանով։
Երևանում հոկտեմբերի 22-ի ցերեկը, 23-ին սպասվում է փոփոխական ամպամածություն, քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև և թույլ անձրև։ Հոկտեմբերի 24-25-ը` հատկապես կեսօրից հետո, սպասվում է կարճատև անձրև: Հոկտեմբերի 26-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ։ Հոկտեմբերի 27-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։

Текущая неделя в Армении выдастся дождливой 10/22/2018   14:00  |  Информационная платформа
Дожди ожидаются сегодня днем и 24-25 октября в большинстве регионов Армении,  сообщает Армгидрометцентр.
Осадки прогнозируются также завтра в отдельных районах республики, особенно в вечерние часы, и 26-го октября -  во всех областях страны.
27-го октября установится погода без осадков.
Температура воздуха к концу недели понизится на 7-9 градусов.
В Ереване 22-го октября днем и 23-го октября ожидается переменчивая облачность. В отдельных районах города возможны кратковременные дожди.
Осадки прогнозируются и 24-25 октября, особенно после полудня. 26-го октября время от времени пройдут дожди с грозами. 27-го октября в столице установится погода без осадков.